Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záchod combi - Nepochopitelný problém se splachováním

Dobrý den
Prosím vás, dobří lidé poraďte, co je špatně….žádný instalatér mi nedal srozumitelnou odpověď.
Za poslední peníze nám firma namontovala nový záchod Combi – tedy s nádobkou spojenou s mísou. Stále zkouším jak šetřit vodou a zkouším mačkat jednou malý půlměsíček a pak zase veliké kolečko. Nevidím v množství spláchnuté vody žádný rozdíl. Zrovna tak to zkouším u své karamádky, která má záchod o mnoho dražší. Stejný výsledek.
Jenže – světe div se!!! Teď jsem to zkusil při odchodu od prvního doktora (kterých mám spousty) a byl v tom nebetyčný rozdíl, který by pochopil a viděl i dement s IQ 80. Počkal jsem si, než se voda doplní a zkusil druhý způsob. To samé dvakrát, ale pak už mi jel autobus domů a nepamatuji si co jsem mačkal pro málo vody a co pro hodně vody.
Já to sice budu zkoušet i u dalších doktorů, ale tím nepřijdu na kloub věci.
Jsem technik (sice ve slaboproudu), 30 let jsem se živil nejen hlavou, ale i rukama.
Prosím poraďte!!!!
Předem moc a moc děkuji, za jakou koli odpověˇ.
Michal

Mělo by to fungovat tak, že malý čudlík je na málo vody, velká plocha na hodně vody. Jestliže to tak nefunguje, je to rozbité. Ono aby to nefungovalo, stačí málo. Ale jestli to je čerstvě udělané, tak reklamovat. Zkrátka malý čudlík = málo vody, velký = hodně vody. Ono to vevnitř jde (dost obtížně) naštelovat.

Fialo - Tak to asi nejsi toho znalí. Nic ti asi neříká váha toho závaží a zemská přitažlivost. Ta guma se zkříví tak jako tak. Už jsem jich viděl dost, když protíkal Wc a bylo tam to závaží. Majiteli jsem dal vždy možnost ho vyhodit a nebo nechat. Vždy odpověď byla vyhodit. Ono se zkřiví nejen do strany ale i na horu jako trychtýř. A pak ta těsnící plocha je najednou kde podle Tebe???? V hajzlu a to doslova. Ale každý strůjcem svého štěstí. Když si někdo myslí, že tím ušetří, pro ten falešný pocit to stojí. Jsou to jeho prašule. :-)::)

asasaso, znalý jsem. Vaha zavazi zpusobi jen to, ze na chvili převáží vodu, která tam při naplněné nádržce jako závaží slouží. Gravitace je stejná (ať už tam závaží je nebo ne), takže tam je zbývá jen o něco větší váha závaží než vlastní váha vody.
Pokud jsem se nestřelil ve výpočtu, tak samotná voda ti na píst tlačí váhou přes 600g (pokud beru výšku vody v nádržce 20cm, těsnění 86x58). A teď prosím kolik váží to závaží? Dalšího půl kila to asi nebude...

A co se týká těsnění v hajzlu, tak těch 8 Kč za těsnění, které si kdokoliv zručnější vymění sám mě nezabije.
Těsnění musíš stejně jednou za čas vyměnit, protože ztvrdne a přestane těsnit, ať už tam závaží máš nebo ne.

Pro mě je teda nepochopitelné něco jiného: Máš nový záchod, ok. Když máš nový záchod, tak k němu máš i fakturu a/nebo dodací list. Tam by zase mělo být uvedeno, co sis vlastně koupil, a podle toho se dá na internetu najít návod, pokud jej zlotřilý instalatér svévolně stopil a tobě nepředal. Pokud máš opravdu dvojtlačítkový ventil, bude v návodu uvedeno, jak regulovat objem splachované vody, typicky se to dělá nějakým posuvným regulátorem.

Druhá možnost je, že nádržku otevřeš, podíváš se dovnitř a podle P/N nebo vzhledu najdeš typ a následně návod sám. K tomu můžeš použít třeba Heuréku:
https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=wc+vypousteci+ventil+kombi

Moja skúsenosť s dvojtlačítkovými splachovačmi je taká, že nefungoval poriadne ani jeden čo som kedy mal, stále s tým bol nejaký problém. Nakoniec som kúpil splachovač alcaplast so stop tlačítkom a ten konečne funguje ako má. Ovláda sa to tak, že v prípade že chcem skrátiť dávku splachovania a prerušiť splachovanie stačí stlačiť tlačítko počas splachovania ešte raz. Jednoduché a funkčné. U tých dvojtlačítkových ma sralo aj to, že malé tlačítko bolo také malé že sa nedalo ani samostatne stlačiť, takže nakoniec sa to vždy skončilo aj tak velkou dávkou vody.