Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak připojit hadici k Aquastopu?

Máme v kuchyni myčku, hadice připojení k vodovodu začala u kohoutku kapat. Tak jsem koupil novou, že ji vyměním. U myčky je Aquastop. Předpokládal jsem, že bude stačit odšroubovat starou hadici a přišroubovat novou. Ale odšroubovat nešlo ani hrubým násilím a hasákem. Hadici jsem odříznul, zbytek sundal, z Aquastopu koukal pahýl vroubkované trubky.
[97239-aqua-jpg]
Stará hadice asi na něj byla jen nasunutá a zajištěná stahovacím páskem.
Dokonce jsem se snížil k tomu, abych si vzal návod, ale tam o připojení k Aquastopu nic nebylo. Nová hadice nasunout nelze je menší. Tak zítra budu obrážet blízké qelby, jestli nemají hadice s nalisovanými koncovkami (jednu potřebuji, druhou zase uříznu) vhodného rozměru.
Je správná má domněnka, že od toho Aquastopu nelze ten konec s tou jakoby koncovkou odšroubovat? Nebo musím použít ještě větší násilí?
:-(:beer:

Já ale nepotřebuji vědět, jak funguje aquastop (pro mne za mne tam může být jen průchozí trubka), ale jak připojit hadici, abych nemusel do myčky moc zasahovat. U myčky co jsem měli předtím asi žádný aquastop neměli a taky jsme přežili.
Já nikdy nenechám myčku mýt bez dozoru a vždy po umytí zavírám vodu.
Jednou jsme tu měli menší potopu, protože praskla odpadní hadice.
Tak pokud to nevyřeším jinak a aquastop se bude moci odpojit, tak to udělám.

Problém byl jinde, tak jsem zase připojil starou hadici ke starému aquastopu, voda teče kudy má a neteče kudy nemá, myčka funguje, doufám, že to takhle zase nějakou dobu vydrží.
Tak to odškrtávám jako vyřešené.
:beer: