Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vybetonování díry - písek pod beton?

Ahoj, potřebuju zabetonovat díru na betonovém dvoře o velikosti asi metr na metr. Původní beton byl popraskaný a lehce propadlý, tak jsem ho vykopal. Pod betonovou šlupkou byly různé kameny, tašky a pak už jíl. Nejprve bych to potřeboval vyrovnat, ale nemám štěrk. Stačilo by to té díry vsypat písek a udusat? Pak na písek vylít beton - šlupku nějaké 2 cm, latí srovnat s okolním betonem a navrch polít cementovým mlékem a vyhladit ocelovým hladítkem? Děkuji. Martin

Minimální vrstva betonu bývala 5cm třeba pod dlažbu na terase. Když to bude venkovní, musíš počítat s pohybem vlivem mrazu. Takže dát kari síť.
Pro ven bych bral 10 jako dotatečné. A jestli se po tom jezdí něčím těžkým...

Jak hluboká je ta jáma? Je potřeba podklad zhutnit. Může se tam naházet stavební suť se zeminou ale řádně zhutnit. Voda dobře hutní a pouštět na to žábu, nebo tu pneumatickou skákající nohu. Aby to nepraskalo, je důležité právě to zhutnění. A nakonec drenážní vrstvu, aby se tam nedržela v zimě voda, která rozerve i ten nejpevnější beton. Beton aspoň 10 cm, vyarmovaný roxory nebo kari sítí.

Já dával beton na plot do hloubky 60 cm, ale není to klasický drátěný plot, ale ze ztraceného bednění a mezi sloupy jsou dřevěné desky.. Roxory jsem dal taky, jak jsem jen mohl pro zpevnění. Drží to výborně. U klasického pletivového plotu potaženého plastem jsem vykopal na tyče jámu do hloubky cca 45 cm ale ten je vzadu na zahradě.