Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký mezičlen si dokoupit k VIDEU a AUDIU???

Dobrý den
PROLOG: Omlouvám, se že je to tak dlouhé, ale jsem už z toho tak zoufalý!!!!! Ale myslím si, že rada pro člověka , který tluče bídu s nouzí – už neexistuje. Už jen pro to, že nějaké nové produkty neexistují, kde by se dala vystříhat reklama a pak vypálit a shlédnout po mnoha letech, kdy má člověk na to – či ono chuť shlédnout.

DOBŘÍ LIDÉ - PROBOHA, poraďte mi alespoň maličkou radou s „přepětím AV a Videa“, Jaký mezičlen si dokoupit k VIDEU a AUDIU???
Jsem sice - nyní už invalidní důchodce – ale celý život slaboproudař, kterého přesně toto živilo!!!!! Ale teď v tomhle případě už jsem „mimo mísu“
Ukončili vysílání analogového signálu. Proto jsem si vzal půjčku a koupil si dva přístroje Panasonic (dokumenty a westerny se často překrývají), které uměly DVBT1 a nepotřeboval žádný Set Top Box.
Cca po 6-letech (nebudu pitvat proč) přešli na DVT2 a musel jsem koupit SetTopBoxy ke každému přístroji. (je to strašný opruz – programovat vše na 2x) neboť kvůli práci na zahradě a svému věku nic nestíhám a na vše se potřebuji podívat později…… a hlavně vystříhat reklamy.
V jednom přístroji odešlo AUDIO a v druhém VIDEO..
Servis mám kousek a kluk (který je sice mladý), tak řekl, že se s něčím takovým nikdy nesetkal (ani já za celý svůj život ne) a že tam muselo vlétnout nějaké PŔEPÉTI .
Nafouklé kondenzátory si mněním sám, ale tohle je něco jiného.

Zítra mi přijde „nový“ přístroj…….poraďte prosím, jakou ochranu a kde koupit. Už si (kvůli podělaným set, top boxům) nemohu si dovolit, každý měsíc kupovat další přístroj, který se již nevyrábí a nic takového taky ne. Nové desky se už nedělají!!!!! A na Ebay deska, která obsluhuje video i audio VYJDE NESKUTEČNE DRAHO!!!!!!

PROSIM – MOC PROSÍM, KDE KOUPIT MEZIČLEN OCHRANY VIDEA A AV.
Budu vděčen za jakou koli radu…..jen ať mi to zase neodejde –už na nový resp. starý přístroj už nikdy mít nebudu!!!!!!!
Za vše moc Dekuji, Michal

Já bych si teda tipnul spíše vadnou elektroinstalaci v bytě a zemní smyčku mezi STA a potenciálem napájení. Jako první bych zkusil měřit napětí mezi zemí antény a zemí v zásuvce; při tom doporučuju ověřit jaké zapojení zásuvek je v bytě, zda TN-C (zem je svedena na nulák) nebo TN-S (zem oddělena) a zda není náhodou použit hliník (v takovém případě platí, že je nutno průběžně dotahovat spoje).

více info zde: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=224

Je samozřejmě také možné, že ty STB jsou nějaké čínské srajdy...

Děkuji, ale to by mělo být vše OK, je to dělaný vše nový a v mědi. Na starším modelu kde odešlo audio je ještě jeden nafouktý koďan, ale na ZD. Tu dostat ven znamená rozebrat přístroj na prvočinitele - práce nejmíň na půl dne a z AV 3 (na přední straně pro kameru) je tomu i docela rozumnět a na zprávy to stačí, tak jsem to zatím neřešil. Michal