Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyroba čerpadla na vodu za použití motoru ze sekačky

Zdravím,

mám rezervoár na vodu ze starého septiku. Zároveň se mi naskytl nevyužitý motor ze sekačky Briggs & Straton (sekačka shnila a motor má asi 3,5 nebo 4 kW) a tak mě napadlo vytvořit nezávislé čerpadlo na elektrice. Nemáte nekdo zkušenost s podobnou realizací? V tom rezervoáru samozřejmě není dokonale čistá voda. Dostane se tam i jehličí, květy, pyl nebo listy.

Díky

Dobrý den,osobně bych použil něco co je v odkazu.Podobná čerpadla jsme vyráběli skoro před čtyřiceti lety v práci,kdo měl čuníka,nebo kravku,ten potřeboval čerpadlo do jímky.Veme to vše,kovová vrtule rozemele i kousek dřeva při nasátí,tato čerpadla jsou nezmary,jednoduchá konstrukce a dostačující výkon.Na motor od sekačky snadná montáž.:-)

https://dum.bazos.cz/inzerat/168891717/kalove-cerpadlo.php

To vypadá zajímavě,ještě stará kvalia,Štauferky na ucpávce.Čerpadla této konstrukce jsme měli v práci na Mazut,nezmary.Jen nevím jak bude běhat v axiální poloze,jinak bude zbytečně složité to připojit na sekačkový motor,snadněji by to šlo na motor z elektrocentrály,tam je klika do boku..Podiskutujte s prodejcem.:-)