Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ochrana hranolu

Dobrý den,
vyrobila jsem lavičku z hranolů 80x60 mm a potřebovala bych ochránit spodní část nohou. Lavička bude stát na trávníku. Nedaří se mi nic vhodného nalézt. Existují nějaké plastové/gumové/kovové "návleky" na hranoly?
Předem děkuji.

Hezky postav nohy každou do plechovky od konzervy a nalij tam to, co píše žabák.
Nebo něco proti hnilobě. Nech nacucat.

Fermež ohřívat velmi opatrně nejlíp ve vodní lázni a hadr znečistěný fermeží nechat někde venku rozprostřený uschnout. Zmuchlaný může samovolně začít hořet, neb se to vysycháním zahřívá.

Žádný návleky, to akorát drží vlhkost uvnitř. Pořádně nohy napustit, jak už tady radili a nestavět trvale na trávu. Do trávníku zapustit pod každou nohu nějaké vhodné dlaždice a na ně to postavit. Dřevu nejvíc vadí, když je trvale ve vlhku a to na trávě je. Když stojí na dlaždici ( cihle, kameni ...... ) tak sice zmokne, ale není trvale ve vlhku.

Udělej si "uhnívací a ochrannou" patky ze zbytků hranolu o rozměrech 75x55mm výška cca dle uvážení a přišroubuj ji zespodu na nohy lavičky.
Pokud bys našla kousek tvrdého dřeva nebo starý práh dveří bylo by to dokonalé.

Nyní stojí lavička na "čele" dřeva takže musíš tu patku vyrobit tak aby ležela váha lavičky na "boku" dřeva.

"Čelo" dřeva rychleji odchází, lépe saje vlhost a je náchylnějí na poškození přesunem lavičky.

Nějaký plast by se na patku také hodil, třeba plastová plotovka