Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Beton -> sůl

Dobrý den, ahoj

Bydlím u dost frekventované silnice první třídy, silnice je od meho plotu vzdálená pouze šířkou chodníku (1m).
Dělal jsem nový plot + betonovou podezdivku + jsem rozšířil chodník cca o 30cm po celé délce plotu.

Je to druhý rok od realizace a díky intenzivnímu soleni, tání, mrznuti a zase soleni mi začal ten beton degradovat, loupe se, droli, zatím pouze cca 2mm na nášlapné ploše a roh podezdivky po celé délce kam chodí ta sůl...

Já vím že jsem na takové místo měl zvolit na ten pas 30cm zamkovku a na podezdivku tvárnice na ploty, jojo, už vím.

Taky vím že se to dá rozkopat a udělat tak.

Ale co nevím je, jaké je jiné řešení již vzniklé situace.

Vite to vy chlapy?

Díky

Kdekoli jinde na zahradě kde jsem dělal podezdivky, schody atd z betonu se nic takového celé léta neděje a to dělam beton pořád stejný... Na zahradě nesolime chodníky ani ty schody.

Před domem u té silnice jsem ten beton penetroval Den Braven hloubovou penetraci asi týden po betonováni...

Jde o to že na té silnici soli, před naším domem jsou už lehce koleje takže jakékoli auto či kamion ten roztaty sníh se solí hodí rovnou na ten plot a z něj to stéká na ten beton a pořád dokola...

Ten Z1 se mi zamlouvá, poopravim ten roh a plochu něčím a pak asi zas penetraci a pak ten nátěr? Díky