Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako opraviť Kvetináč

Chcem sa opýtať, či mi niekto nevie poradiť, ako polepiť umelohmotný zábradľový kvetináč viz. https://www.lacne-dekoracie.sk/kategoria/zavesne-kvetinace/balkonovy-kvetinac-crown-dcro240-limetka/. Podobný kvetináč je síce lacný ale ja, nerád len tak veci vyhadzujem. Skúšal som sekundové lepidlo, modelárske lepidlo aj kutilské lepidlo ale žiadne lepidlo sa nechytá na plast, s ktorého je kvetináč. Najlepšie ešte dopadla lepiaca pištoľ ale po prvom zalievaní sa zlepené časti, rozlepili. Viete mi poradiť, neviem to nájsť nikde na internete. Je mi ho ľúto vyhodiť...

Upraven odkaz na obrázek. (host)

Doporučuji koupit ještě jeden takový květináč, z něj vystřihnout záplatu a tu přilepit některým z výše uvedených postupů (speciální primer Loctite, opálení vodíkovým plamenem, aktivace plazmou nebo koronovým výbojem). Přeplátování musí být dost velké, nejlépe oboustranné a v místě lepení musí být zamezeno namáhání ohybem, protože lepené spoje na nepolárních plastech nesnesou namáhání na odlupování. Pokud se to provede čistě a pečlivě, je určitá šance, že to ještě několik let vydrží.