Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký váleček pro natírání?

Máte, prosím, zkušenosti jaký váleček použít místo štětce pro nátěr vodou ředitelnou barvou například typu Balakryl nebo syntetickou barvou:
molitanový nebo filcový, nebo jiný?

Co s válečkem o přestávce v práci nebo po skončení práce - umýt nebo vyhodit?

Jedná se o nátěr plechové garáže, zejména stropu, kde by ze štětce drahá barva tekla na držátko, na ruku a na zem.
Děkuji za jakékoliv rady a zkušenosti.

Valeček jedině chlupatý s krátkým chlupem, né fasadní ten má dlouhý chlup a taky né ten co mají všude za pár pětek nebo býva v různých sadách. Ideální je třeba Vál. STORCH Multistar 12 Premium 180/8mm 140 Kč. Mokrý válec se na kratký čas uchováva zabalený do igelitu, na delsí čas je výborné použít plechovku od tenisáků, tam vydrží opravdu dlouho, nebo hodit do kýble s vodou.
Co bych ještě doporučil je volba jiného materiálu, vodové barvy na kov není dobrá volba i když to někteří výrobci doporučují, někteří doporučují alespon udělat základní nátěr syntetickou barvou. Prostě vodovky na kovu moc nedrží a když je kov ještě rezavý tak rez proleze i tou barvou protože je v ní voda a ta rez podporuje. Natřit to jde, ale životnost malá.