Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vymlety zavit torx sroubu na zabradli

Ahoj,
dnes jsem se octil tzrochu v prekerni situaci a doufam, ze mi tady nekdo zrucnejsi, nez ja, dokaze poradit :))) Kvuli rekonstrukci domu jsme potrebovali rozmontovat zabradli z masivu. Vse slo hladce az do chvile, kdy jsme narazili na jeden torx sroub, ktery mel totalne vymlety zavit. Bez sance jej vysroubovat. Sroub je navic zapusten v drevenem sloupku cca 5cm hluboko. To nejlepsi, co me napadlo, bylo pokusit se srouzb odvrtat. Zlomil jsem 2 vrtaky, neco jsem urcite odvrtal, ale uz moc nezjistim co, protoze behem stridani se vratani a haseni (zabradli porad doutnalo a malem shorelo) jsem skoncil s cernou dirou plnou bordelu. zkousel jsem to i z boku tou malou skvirkou odriznout rucni malou pilkou, ale ten sroub bude z nejakyho fakt tvrdyho materialu, nepohnul jsem se nikam, akorat jsem odrel bok zabradli. Chtel jsem to zkusit i flexou, ale tou se do te mezirky nedostanu. Pro dnesek jsem to zabalil, ale nejak vyresit to budu muset. Nema nekdo nahodu nejaky spasny napad? Diky moc!!!!

Přesně tak. Jenže tazateli se podařilo bohužel, už to pokazit vrtáním a bude mít problém v domácích podmínkách. Nevím jak je tento kus důležitý. Jestli ano, tak je potřeba kovová vložka, která bude mít přesně ve středu díru. Tzn. někdo kdo má min. soustruh. Potom pár vrtáků a hodně trpělivosti a dílo se zdaří:-)