Čištění odpadu gelovým čističem
Dobry den. Nalil jsem do neodtekajiciho umyvadla v koupelne gelovy cistic Wc Net (posilam odkaz). Pisou tam, ze se muze nechat pusobit pres noc (pri silnem ucpani). Tak me zajima, kdyz to necham pusobit treba 8 hodin, nemuze mi to rozezrat potrubi? Dekuji..
Ty čističe jsou založeny na hydroxidu - rozpouští tuky, vlasty,... Nejsou to kyseliny
Ten čistič ti neproteče přes koleno pod umyvadlem, pokud ho tam nenaliješ celou flašku
Nalil jsem tam pul baleni- tak, jak pisou v navodu..
Tak to by si bývala ministryně obrany Parkanová měla dávat pozor!
Kup si za stejnou cenu hydroxid a nezdržuj se blbostmi.
Přesně tak, ve finále to vyjde levněji a je to daleko účinnější. Jen je potřeba dávat pozor na obličej atd... až to bude prskat když to zalije horkou vodou a hlavně se pro jistotu na to nedívat kdyby to chtělo začít prskat.
Píšou ti tam "Bezpečný pro všechny typy potrubí". Nevíme, z jakého materiálu je tvoje potrubí.
Zkusil jsi nejdřív použít zvon? Nebo oddělat sifon pod umyvadlem a čistící péro? Čím se ti může ucpat umyvadlo v koupelně? Vlasy? Zkontroluj sítko.
myslíš že dnešní mladí vědí jak na sifon?
To ja taky nevim :D Normalne plastovy potrubi, bydlim v panelaku. No prave zvonem to delam uz asi mesic, uz me to nebavi, vzdy to pomohlo jen na chvili. Tak prave jsem zkusil tohle, jestli to pomuze, az pak bych to rozebral nebo si nechal dat rozebrat (jeste jsem to nikdy nerozebiral). Ale takhle- ja jsem tam uz ten Wc net vcera nalil na 15 minut- tak, jak to je v navodu a pomohlo to, voda odteka. Ale jeste mi zbyla pulku flasky a v navodu je, ze se muze nechat pusobit i pres noc, tak jsem to tam nalil, ze to vyzkousim, at se procisti poradne- kdyz tu je ta moznost..
Jestli to aspoň trochu odtéká, máš to stejně za pár minut v kanálu. Zůstane to tak akorát dole v syfonu, což ničemu nepomůže.
Ja tam nemam sitko, mam tam Click/ clack zamackavaci spunt..
1) nemůžu tušit, co tam máš nebo nemáš
2) i klik-klak systémy obsahují sítko
Potrubí je plastové (panelák), ale jaký plast to je (šedivá barva trubek) nebo jak jsou trubky staré, nevím.. To taky nevím, že i klik klak mají sítko, děkuji..
Jediny potrubi, kterymu to nedela dobre je hlinikovy - o kterym jsem sice slysel, ale ve spojeni s odpady jsem to v zivote nevidel.
A kup si hydroxid, za min penez vic muziky.
Jo, hydroxid / krtka (ono je to to samý) používám taky.
Vydám špunt, naleju tam plnou konvici vroucí vody, nasypu odhadem za pár vrchovatých lžic hydroxidu, dojdu uvařit další konvici, tou tam nejdřív párkrát ještě ucmrndnu a pak to zbytkem spláchnu.
Tady to dělám několikrát ročně, už asi 20 let a pohoda.
VAROVÁNÍ - hydroxid účinně odstraňuje organické zbytky - to znamená, že pokud se vám dostane na kůži, tak ji sežere s obzvláštní chutí a bude se to sakra blbě hojit. Mnohem horší, než koncentrovaná kyselina.
Při tomhle úklidu to klidně může vystříknout z toho odpadu do výšky - prostě bacha, bacha, bacha ...
A pokud se jakýkoliv kousek hydroxidu dostane kamkoli na kůži, tak OKAMŽITĚ opláchnout vydatným proudem vody. Stejně jako když stříkne kapka. O sliznicích ani nemluvě.
I já nerad pracuju s žíravinami.. Ale naštěstí mám obličejový štít, vždy nasadím tlusté gumové rukavice a oblíknu něco s dlouhým rukávem, aby bylo zakryté celé tělo..
Kdyz ne "guma", tak radsi "nahej". Cim min toho na sobe mas, tim min toho ze sebe budes sundavat nez se dostanes pod vodu, tim dyl to na tu kuzi bude pusobit a vetsi plochu kontaminujes.
Jak tu nekdo radi kolu ci nejaky dalsi kyseliny - teorie hezka, ale je to zdlouhavy a neprakticky. Vodu, vodu a vodu, redit, redit a redit. Kazda sekunda dobra a 0.1% roztok louhu kuzi neposkodi.
Jako louh lepta fest, ale kdyz to neni oko a neda se mu cas, tak prilis skody nenapacha. Chvalim za oblicejovy stit, to je opravdu dobry napad!
Ano a po opláchnutí zasažené místo pokapat citronovou šťávou nebo něčím kyselým kvůli neutralizaci. Lepší je tomu předcházet a když si člověk dá pozor a bude opatrný a hlavně se do toho odpadu nebude dívat, tak nic nehrozí.
Nedělá to dobře starému plastovému potrubí - není odolné vůči vysokým teplotám. Při kontaktu louhu s vodou vzniká velmi vysoká teplota, která může staré potrubí poškodit. U současných trubek z polypropylenu riziko poškození nehrozí.
Právě, že asi moje potrubí bude staré, ale četl jsem, že tento gel, který mam já by neměl působit tak, že by vznikaly vysoké teploty, tak jako třeba u toho Krtka..
Staré potrubí je z novoduru, ale ještě jsem se nesetkal s tím, že by ho hydroxid a horká voda poškodily.
Pokud vám hydroxit kápne/steče na ruku, OPLACHUJTE klidně i dvacet minut. Dokud to pálí, tak je louh přítomný a probíhá leptání. Když ho spláchnete, přestane to pálit, i když je už kůže pryč.
První pomoc při poleptání louhem. Postižené místo co nejrychleji opláchnout vodou a je li možnost, polévat jakoukoliv limonádou. Např Cola, Sprite, nebo jinou. Kyselina v limonádě zneutralizuje louh, který se již zažral do kůže a i při omývání tam ulpívá. Do jisté míry tak funguje, lépe než voda z kohoutku, perlivá voda z láhve (kyselina uhličitá). Pokud je po ruce ocet, polít i neředěným a následně vodou. Je to mnohem účinnější, než jen voda.
Obdobně při poleptání kyselinami. --- Použijeme obyčejné mýdlo s vodou, jedlou sodu, prášek na praní.
Jsou to věci, které se v domácnosti běžně vyskytují a jsou mnohem rychlejší a účinnější než jen voda.
Ale pozor. Pokud to nejsme schopni dobře rozlišut, použijeme raději jen vodu.
nasypu sodu, zaluju octem, po chcíli pozorání zajímavé reakce zaliju horkou vodou a ještě zazvonuju.
Rozebrat sifon pod umyvadlem a použít čisticí pero.
Ovšem pokud tam byl louh. nejdív bych to neutralizoval alespoň octem.
Není to po cestě spojeno s odpadem z kuchyně?
Největší prasečina je vylívat tuk ze smažení do dřezu a kdyby se ta ztuhlá mastnota smíchala s vlasy z koupelny bylo by na problém zaděláno.
Ne, buď v klidu. Nestane se nic ani když to tam necháš celý den. Čím delší doba působení, tím líp. Ráno to zkus propláchnout a postup zítra večer opakuj ještě jednou.
Já na to používal hydroxit sodný, který je daleko agresivnější a vždy to zabralo.
Tak jsem procistil vsechny odpady v byte tim Wc Netem, to znamena umyvadlo v koupelne, vanu v koupelne, drez v kuchyni. Vzdy nechal pusobit cca 9 hodin a nic mi to nerozezralo. Diky za odpovedi..
To znamená že to máš pořád ucpané nebo že už je to v pohodě?
Ucpany byl jen odtok v umyvadle v koupelne a tam to zabralo uplne v pohode. Ostatni jsem udelal jen preventivne..
Tak super. Vím jaké to je mít ucpaný odpad a není to nic příjemného. Kromě těch čističů, krtka, hydroxidu sodného atd. se ještě dá použít STURA.
To je zase pravý opak, protože je to kyselina. stura-facile-cistic-odpadu-1000-ml
Dobre, dekuji za tip..
Není zač, vím jaké to je a vždy to pro jistotu přišlo v nejméně vhodnou dobu... Ať se daří! Jo a kup si takové ty plastové sítka, co se dávají do odtoku. Jedno stojí cca 10,- Kč. Ne, že by to byla 100% ochrana, ale je to lepší než nic.
DA6125-01d3fccc5109184d93eed1c98da55a8674_2.png
96% sírovka to bych tedy neriskl vložit do ruky amatéra.
Jo, ale to ani hydroxid. Obojí je hodně nebezpečné a hrozí poleptání, proto je dobré dodržet bezpečnostní pokyny a hlavně pořádně větrat a nezdržovat se v té místosti zbytečně dlouho. Nemusí být zrovna chemik, aby si nedokázal přečíst návod a dodržet veškeré bezpečnostní předpisy.
96% kyselina sírová je extrémně nebezpečný svinstvo. Navíc na mastnotu podstatně míň účinné, než louh. To bych opravdu nikomu nedoporučoval. Poleptání H2SO4 je extrémně bolestivé.
Jenže nevíš, jestli je tam jen mastnota... Poleptání louhem je taky bolestivé
Nejsme v Americe, kdy je někdo schopný zažalovat výrobce mikrovlnky jen proto, že v návodu nebylo uvedené, že výrobek není určený pro sušení zvířat.
Je to minimálně 20 let nazpět, kdy ženská chtěla usušit v mikrovlnce nějaké zvíře, protože bylo mokré. Teď nevím jestli kočku nebo králíka nebo jestli to mělo být jen nějaké varování, aby do mikrovlnky nedávali domácí mazlíčky a jestli se to skutečně stalo, protože mně to přijde absurdní, ale američané jsou schopni všeho...