Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co dát pod beton ?

Dobrý den,
mám na chalupě v jedné místnosti úplně shlilou dřevěnou podlahu. Chci to vytrhat pryč a buď tam položit znovu trámy (modřín) a na to desky nebo to vybetonovat. Škvára tam není, je tam obyč hlína.
Bude lepší beton?
A pokud bych vybral tu hlínu a rozhodl se betonovat, co dát na tu hlínu pod beton? Udělat z nějaké IPY vanu?

Díky

Musíte udělat izolaci proti zemní vlhkosti - bud vzduchová mezera, nebo odizolované sloupky na které dáte nosné trámy podlahy.
Zkuste na část podlahy dát 1m2 igelitu a uvidíte zda začne kondenzovat vlhkost.
Pokud chcete betonovou jde to udělat přes tzv. iglů. Jsou to plstové výlisky které dáte vedle sebe a zalijete betonem. Iglů zaručí provětrávání podlahy https://www.besthobby.cz/p/izolace-proti-vlhkosti-a-radonu-iglu?gclid=CjwKCAjwoIqhBhAGEiwArXT7K7ZZzx7wJ44wlpsUc5xPxfxpvgskbwaAq9rN5UKVsucLlwP4krEtVhoCOCUQAvD_BwE#13992