Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vyčistit štětec od epoxidové pryskyřice

Dobry den. Nema tu, prosim nekdo zkusenost, v cem vycistit stetec od epoxidove pryskyrice? (po naneseni, samozrejme jeste neztvrdlou). Neco tu lepim, potreboval jsem to nanest stetcem a uz jsem si znicil dva stetce. Zkousel jsem odmocit stetec v technickem lihu a nepomohlo, stetiny stetce zustaly slepene- neslo je ani vytrit hadrem, zkusil jsem i redidlo S6006, vysledek stejny. Jeste jsem se docetl, ze je mozne pouzit aceton, ale nevim, jestli ho ma smysl kupovat, aby vysledek nebyl stejny..

Lepidlo je od Pattexu, toto:

https://www.obi.cz/lepidla/pattex-epoxidove-lepidlo-repair-epoxy-universal-6-ml/p/3642949

Jeste si to rozmyslim. Podivam se tady u nas, jaky se daji sehnat ploche stetce (sirka 6 az 8 mm) a za jaky ceny. Mozna by se to cistidlo vyplatilo, protoze obcas lepim neco, co chci, aby vypadalo hezky a kdyz jsem pouzil levny stetec, sly videt tahy stetcem, ale je pravda, ze mel tuzsi stetiny. Tak uvidim, za jakou cenu se daji sehnat nejake jemnejsi stetce. On treba stetec (jiny, ne ten levny), kterym jsem to zkousel a vypadalo to hezky stoji 50,- A to treba, kdyz neco lepim, neslepim to na jeden ,,zatah", ale lepim to treba na dvakrat..

Jasně, vyzkoušej a uvidíš. Mně se třeba osvědčilo, když jsem natíral dřevěný plot, že jsem vzal zavařovačku, do víka jsem udělal díru tak akorát pro rukojeť a provlekl víko přes rukojeť po štětiny. Sloužilo to jak proti možnému odkapávání při natírání, ale po natírání to stačilo vložit do sklenice s ředidlem a víko se štětcem uzavřít.
Není to můj nápad, viděl jsem to kdysi dávno v receptáři, ještě s Přemkem Podlahou a funguje to bezvadně :-) Některé takové ty jednoduché vychytávky jsou bezva.