Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem oplach velké asfaltové plochy

Dobrý den,
potřeboval bych poradit jakým způsobem oplachovat velkou asfaltovou plochu zasviněnou od bahna. Potok mi teče hned vedle, případně mám k dispozici i studnu.
Představoval bych si nějaké čerpadlo na benzín, k tomu požární hadici "C" a proudnici.
Jenže nevím po jakém čerpadle se dívat. Potřebuju vyšší průtok, ale hlavně tlak...

Tlakovou myčku jsem už zavrhnul, před pár lety jsem pořídil tu nejvýkonnější od Karcheru, ale s tím to jde strašně pomalu.

Díky!

Tak už jsem se nějak posunul. Pořídím tlakové čerpadlo Honda.

Potrubí bude pr. 50mm v délce cca 35m v zemi, na konci bude "hydrant" na který se připojí dalších cca 40m hadice s proudnicí.
Proudnice propustí cca 200l/min při tlaku 5 barů. Převýšení od čerpadla po proudnici je cca 2m.

Teď jen teď potřebuju poradit, jestli pořídit čerpadlo z odkazu výše (které má max průtok 500l/min), nebo by stačilo tohle menší s průtokem max 210l/min?

Odběr vody z potoků, řek, rybníků, jezer i přehradních nádrží upravuje vodní zákon. Ten praví, že každý může na vlastní nebezpečí bez povolení nebo souhlasu úřadu odebírat povrchové vody pro vlastní potřebu za podmínky, že k tomu nepoužívá zvláštní technické zařízení.

;-)

Oficiálně pokud napíše, že chce mejt asfaltovou plochu mu to žádný úředník neschválí. Z vodních toků pokud se nejedná o řeku tak to většinou neschvalují, jelikož by ve vodním toku mělo být minimálně 50% celoročního průměru a ty většinou potřebuješ vodu když je sucho. Ještě si pamatuji, když jsem chtěl čerpat vodu na zavlažování fotbalového hřiště z potoka a na úřadech jsem tvrdě narazil. Nakonec nám bylo schváleno čerpání z hektarového rybníka.

No i když úřady schválí odběr pár kubíků vody z toho potoka několikrát za rok, tak asi budou mít starosti, jestli to bahno nepoteče zpátky do potoka. Protože to ti asi nepovolí kvůli nějakým rybičkám nebo žabičkám. Nebo tě pak udá nějaký aktivista, tj. ekoterorista.