Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pračka - vadný programátor?

Dobrý den.Dcera má pračku,značku nevím.Při posledním praní pračka prala asi tak minutu,pak se znenadále vrátila na začátek praní a vypnula se.Prádlo a voda tam zůstala.Ráda bych se zeptala,jaká asdi porucha? Podle je to porucha programátoru.Asi se nevyplatí oprava? Lépe koupit novou pračku? Umí někdo poradit? Jinak děkuji a přeji hezký den.

Změna tupého předmětu, původně: Programátor? (host)

Může být jen zanesený nějaký ventil nebo přívod nebo odešlo čerpadlo.
Pračky se dají přepnout do servisního režimu (držením tlačítek při zapnutí), kde ukážou kód chyby a podle něj se dá zase zjistit, kde je problém.

Zkus hledat typ své pračky a servisní režim

Zkuste položit odtokovou hadici na zem, jestli poteče voda. Může být jen ucpaný filtr a čerpadlo to nevytlačí. V lepším případě se přehodí pračka do poruchy, v horším se může spálit vinutí a potom by byla nutná výměna čerpadla. Pokud nebude filtr ucpaný a voda poteče na zem, tak to bude čerpadlo.

Už jsem se ale setkal i s problémem desky, kde bylo vadné relé, to je otázka pár desítek korun, pokud by to bylo tím. Celá řídící deska vyjde i na několik tisíc a takto na dálku nejde moc určit, kde je problém. Zkuste oddělat kryt čerpadla a vyšroubovat filtr (vyteče voda) a mrknout, jestli není zanesený vodním kamenem. Pokud bude, vložte jej do teplého octa nebo jiného přípravku na dobu než se kamenec uvolní. Po vyšroubování by měla být vidět malá vrtulka. Zkuste, jestli se dá volně prsty otáčet. Pokud ano, vložte po odstranění kamene filtr zpět a zkuste. Nic víc na dálku asi neporadím.

Dobrý den,prvotně prohlídněte přívod vody do pračky.Zavřete kohout,odšroubujte hadici z pračky.Na pračce v tom plastovém šroubení je umístěno sítko,takový malý plastový košíček.Vyjměte ho pomocí kleští, vyčistěte a vraťte zpět.Bývá přicpaný a potom systém v pračce vyhodnotí nízkou hladinu vody a může docházet k této závadě.Ono to totiž podle popisu tak vypadá,pračka se rozběhla,prádlo nasáklo vodu,klesla hladina a program nepokračuje.Ono by to mělo dopustit,ale s ucpaným sítkem to dopustí málo.Nepíšu to jen tak,párkráte jsem tento případ řešil a pomohlo to.Nevím co máte za pračku,ale spousta nových modelů je choulostivých i na tlak v řádu,perete,někde pustíte vodu a současně spláchnete záchod,poklesne tlak a pračka jde do poruchy.:-)