Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdiel v rýchlosti elektromotoru

Dobrý deň. Potrebujem radu. Vlastním dvojstlpový zdvihák na aute. Bez prejazdový so šnekovým pohonom. Mám ale problém, ak dvíham auto hore a pár krát ho spustím a zodvihnem tak je auto naklonené k pravej strane, pravá strana je nižšie oproti ľavej. Ak to skúšam bez váhy na prázdno tak oba zdviháky sú v rovnakej výške. Prečo mi to takto krížuje? Ak sa to skrižuje tak musím ručne pridržať koncák pravého motora a samotný ľaví motor spustím trocha nižšie aby sa vyrovnal s druhým. No je to dosť otravné a bol by som rád ak by som to nemusel takto riešiť. V elektrike mam zapojené 4 stykače a 2 ističe. Oba motory majú rovnaké KW, a aj rovnaké otáčky na štítku. Vedel by niekto poradiť ? Ďakujem. Prikladám aj pár fotiek pre predstavu. (Jedná sa o 3 fázové motory)

Takhle na dálku to nedokážu posoudit, ale mám jeden poznatek. Kolega má obdobný zvedák a jednou za čas musí nechat soustružit nové matice z bronzu, jelikož se díky nánosu prachu na závitové tyči, při řezání flexou v jejich blízkosti postupně vybrušují.

Jen vím, že má podobný 4 sloupový zvedák a jelikož často odřezává poškozené plechy z automobilů tak dochází k ulpívání brusiva na šroubovici, která je napatlaná vazelínou. Dojde k vybroušení závitu v bronzové matici a k uvolnění v závitu. Docházelo mu také ke křížení u dvou sloupů kde nejčastěji řezal. Já se o to moc nezajímal, jen jsme řešili kde levně koupit bronzovou kulatinu, jelikož socialistické zásoby už došly.:-)

Dnes som celý zdvihák rozobral, bronzové matice sú v poriadku. Stále drží ešte tá hlavná matica, dokonca vyzerá že je nová a pod ňou je rovnako veľká tá núdzová matica, taktiež nepoškodená. Prehodil som na oboch stĺpoch navzájom motory a zajtra skúsim znova dvíhať. Ak to bude križovať na druhej strane taj bude chyba v motore.

Dobrý den,nemusí být vada v motoru,pokud není nic přidřeného,šroubovice,ložiska v převodovkách.Hledal bych po elektrické stránce,může být vadný,napálený stykač v ovládání,bere mírně jednomu z motorů při zátěži a ten jede o chlup pomaleji,třeba jen prvotní sepnutí je mírně opožděno při zátěži.Napálené kontakty tvoří další spotřebič,který je nežádoucí.:-)

To som si najprv myslel aj ja, že je chyba v stykači a jeden motor ma kôly tomu pomalšie otáčky. Ale viacero elektrikárov mi to tvrdenie vyvrátilo, že stykač ma iba zopnúť a drží. Pravdou ale je že tie motory majú 2 stykače navzájom odlišné, niesu rovnaké. Takže by v tom mohla byť chyba?

Zde se jedná,jestli jsou čisté kontakty a nevzniká na nich přechodový odpor,tam by se to mohlo mírně hřát a ovlivnit chod motoru v zátěži.Tyto stykače dost trpějí,sepnou mnohokráte za den,proto je třeba čas od času překontrolovat funkčnost kontaktů.Pokud některý kontak hůře převádí,může to být jádro problému.Zkuste je prohodit mezi sebou na zkoušku.:-)

Při malém zatížení,naprázdno to nemusí mít tak velký vliv,nemusí se to na znečištěném kontaktu hřát vůbec.Při zátěži stoupají ampéry a pak to může takto ovlivňovat chod stroje.Je třeba překontrolovat veškeré elektrické pospojení té strany co zlobí,přechodový odpor může být i někde v jiné svorkovnici.Ono se to při velké zátěži propojí,ale třeba s mírným zpožděním a pak je jedna strana zdviže jinak.:-)