Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poskodena kanalizacia na dome - co s tym?

Dobry den,

na dome sa nam stava, najma za horsieho alebo veterneho pocasia, ze je vnutri citit silny kanalovy zapach. Ako miesto odkial to smrdi som urcil komoru (spajzu), kde sa nachadzaju v murive zasekane dvierka a pod nimi ventil na vonkajsi fasadny kohutik na vodu. Tehlove murivo v danom "vyklenku" je dutinkove - duta tehla a v blizkosti viem, ze ide kanalizacna rura, ktora usti do obecnej kanalizacie. Domnievam sa, ze smrad preraza prave z tej kanalizacnej rury a dovnutra sa dostava cez tie dute tehly. Mozno sa potrubie poskodilo napriklad pri postupnom "sadani" si stavby, alebo niekde niekde nieco prasklo. Ako docasne riesenie som zalepil dvierka po obvode paskou. Aky postup by ste navrhovali? Zavolat monitoring kanalizacie s kamerou? Existuju nasledne nejake moznosti opravy potrubia z vnutra, bez nutnosti burat?

Odvzdusnenie/privzdusnenie malo byt podla projektu riesene vyvedenim na strechu. To sa ale nestalo (dom sme kupovali uz skoro dokonceny ako holodom), namiesto toho je v kazdej kupelni v stene privzdusnovaci ventil. Tieto zrejme omietkari zababrali a kedze tiez smrdeli, tak su docasne zavrete lepiacou paskou. Smrad ale najsilnesie ide z tych dvierok v komore, kde ide blizko kanalova rura.