Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Utesnenei kurenia v aute

Dnes som mal v nadrzke kvapalinu na spodnej ryske a u vodica pod nohami nacucany koberec. Akoze neskumal som co to je, ale myslism ze teraz v zime ked sa kuri, by to mohol byt radiator kurenia.
Len sa chcem opytat, ci mate a ake skusenosti s pripravkami na utesnenie chladicov . . . takych 10 eur by som do toho vrazil, skor nez zacnem uvazovat o servise a o vymene radiatora.

Zdravím,základ je zjistit kde to teče.Podívat se na připojení hadiček ke kohoutu,ten také někdy stářím začne téct,zpuchří těsnění.Pak překontrolovat další hadičky a jejich spoje.Kdysi jsem měl podobný zádrhel na 120,vlhký koberec u spolujezdce ,byla to volná spona na kohoutu pod palubkou.Tyto závady doporučuji nepodceňovat,může to prasknout v nevhodnou chvíli a opařit nohy řidiče,nebo spolujezdce.Pokud toto vyloučíme,tak někde daleko od domu a náklady budou vyšší deseti eur.
Tu zmiňovanou utěsňovací hmotu měla přítelkyně v autě do doby než byla velká vedra a pak to po letech povolilo a uvařila motor.Koupila auto s malým defektem na chladiči a takto to vyřešili,já to nevěděl.
Hlava dolu,přefrézovat,nová gufera ventilů,přebroušení ventilů,nové těsnění,nový chladič,který stál 1100 kč.Jenže vše jsem udělal sám,jinak se to u starého auta nevyplatí přes servis.Takže pokud je poškozeno těleso topení,doporučuji raději vyměnit.:-)

Chémia je dobrá len vtedy, keď tam nemáš veľkú dieru, keď to netečie, ale len slizí. A podľa popisu tam tečie dosť výdatne. Chémia pravdepodobne nezaberie, píšeš o dosť veľkom úniku. Vyhľadať chybný diel, opraviť alebo vymeniť.

No je pravda, ze vytieklo dost, z vyrovnavacej nadrzky od polovice medzi ryskami po spodnu, otazne je za aku dlhu dobu, dlhe trate (kontrola vsetkeho mozneho) chodim tak v lete (dovolenka) a tu po meste to nekontrolujem . . . takze to kludne mohlo byt aj pol roka a viac
Zatial ani netusim kde je co, vidim iba dve hadice z mot. priestoru dovnutra , tie su suche, ale kade idu vov nuyti, netusim. pozeral som aj zospodu od noh do pristrojovky, nikde nic co by udrelo na prvy pohlad do oka, alebo nechalo nejaku stopu na prstoch co som osahal.
Takze bud chemia to som chcel skusit, ak by s tym boli nejake skusenosti alebo to supnem rovno do servisu.

Teraz vidim vacsi problem, ako vysusim ten koberec pod nohami, nemrzka asi nevyschne v lete ako voda . . .:-)
Neda sa to ani normalne vytiahnut, ako zo S120 :-), tu je to vsade podchytene, podlepene, a navyse sa mi zda ze je cela podlaha ako jeden kus . . . max dva, prava a lava strana

Mám taky thalii (2002), taky jsem si všiml mokrého koberce u spolujezdce, asi z chladiče protože dolejvam vodu dost často ale může to být něčím jiným, nevím. Jen je zajimave že máme stejný problém u stejného auta :) já do něj investovat nebudu, příští měsíc ekologicky zlikviduji. Sice jsem neporadil jen mě to zaujalo, protože ten mokrý koberec u spolujezdce v thalii mám taky... :)