Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Řezačka polystyrenu

Dobrý den přeji.

Chtěl bych si na pár drobností vytvořit řezačku na polystyren.
Co jsem zkoumal internet, nevypadá to na nic složitého, zdroj pár svorek a odporový drát.
Jen nevím jaký drát zvolit?
Jestli se mám řídit vzorcem kde R=U/I.
Potom bych pro slabý zdroj 12V, 1A, musel použít odporový drát 12 ohmů, ale kdybych měl silný zdroj, 12V, 12A, tak jen 1 ohm?
Počítám samosebou s tím že se jedná o hodnotu odporu na 1 metr drátu.
Potom je tady výkon P=U*I. Kde u první varianty bude výkon 12W, u druhé 144W.
Mi to hlava nebere, je schopný mi někdo vysvětlit kde se pletu? Snažil jsem se to rozlousknout pomocí Googlu, všude jen opakují výše zmíněný vzorec.

Jak tedy dospěju k výsledku, jaký drát pořídit.
Řekněme pro zdroj 12V, 3A, a použití 150cm odborového drátu?

Sohlasím s Lukasem.Žádný problém v tom nevidím podobně jsem postupoval i já odporový drát z topné spirály ,ve svěráku upnout konec natáhnout aby se srovnal,potom zdroj 12 V.a vychytat délku. Jak jednoduché.Také jsem to měl nebo ještě mám celou kostru ze dřeva.