Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak ohřát 1000 litrů vody?

Zdravím všechny,
mám takový dotaz.
Na zahradě přes léto používáme takovou káď, která má 1000 l a bezvadně poslouží ke schlazení.
Nemáte někdo tip, jak těch 1000l v zimě ohřát, aby si tam člověk mohl vlézt v mrazu?

Děkuji

Jste troubové.
Já se neptám na hygienu a ani na další pitomosti. Ptal jsem se, jak ohřát kubík vody.
Předpokládám, že mi odpovídají nějací zhýčkanci z města. Toto opravdu ne.
Jako malý kluk jsem klidně pil vodu z kaluže. Vsadím se o co chcete, že kdyby to udělalo Vaše dítě, tak s ním jedete raději do nemocnice.
Něco jako styk se škodlivými látkami, bacily, špínou, viry atdd. To Vám nic neříká? Aby se s tím organismus dostal do styku a vytvořil si protilátky?
Nedivte se, že jste pořád nemocní a ještě k tomu na antibiotikách. Pak kňučíte, že nefungují.

Něco jako styk se škodlivými látkami, bacily, špínou, viry atdd. To Vám nic neříká? Aby se s tím organismus dostal do styku a vytvořil si protilátky?
Nedivte se, že jste pořád nemocní a ještě k tomu na antibiotikách.

Omyl pane. Viry jsou to, na co si tělo tvoří protilátky. Antibiotika užíváme při napadení bakteriema, nikoli virama a to je přesně to, co podceňujete. Na bakterie si vaše tělo žádné protilátky vytvořit nedokáže. Dostane-li se bakterie do studené vody, nic nehrozí, nedokáže se rozmnožit. Dostane-li se bakterie do vody ohřívané Sluncem, pravděpodobně ji sluneční záření zabije. Dostane-li se do ohřáté vody na 40 stupňů nějakýma kamnama, začne se tam rozmnožovat a v nejlepším případě vám po koupeli naskáče vyrážka. Takže hygienu při zimní venkovní koupeli nepodceňovat.

Ke koupacím sudům se prodávají venkovní kamna, asi jediné rozumné při dnešních cenách. Kutil si to i vyrobí sám, nakonec už to tu někdo zmiňoval.

On tam používá měděné trubky, kde je daleko lepší přenos tepla. Například měděné trubky, které se používají v zásobnících kde dochází k ohřevu vody pomocí slunečních kolektorů mají z vnějšku "takovou harmoniku", aby docházelo k co nejlepšímu přenosu tepla. Další věcí je že měď budeš mít daleko dříve ohřátou než litinu. A tou podstatnou věcí je, že to používá v létě kdy si vodu přihřívá o několik málo stupňů a ne jako tazatel, který musí ohřát vodu o několik desítek stupňů. Ještě by mě zajímalo, na kolik ta měděná trubkovnice vyjde peněz.:-)

Je to úsměvné, ale když jsem sedoval jakýsi pořad o sběratelích starožitností, tak tam byla plechová vana u ní zvenku připevněná nádoba typu gril na ohřev a k tomu byla i ruční pumpovací sprcha.
Byla to vana pro důstojníky britské armády z 19. století.

Pokud nenapíšeš z jakého materiálu je káď tak se blbě radí. Pokud je kovová tak už tu obrázek máš a pokud je plastová tak záleží na tom jaké máš možnosti např. zda tam máš elektřinu zda ti je jedno kolik to bude stát peněz, zda to budeš ohřívat opakovaně a v jakém cyklu. V podstatě pokud lidé potřebují ohřát větší množství vody v primitivních podmínkách při zabijačkách tak používají brutar nebo kotle na dřevo či uhlí.

Bude to plastová 1000 l kulatá bečka. V létě by složila jako taková zchlazovací káď. Říkal jsem si, že vy zimě bych to sem tam rozehřál a se ženou se tam uložil. Nic víc.
Ale otázka je, jak to rozehřát?
Ještě mě napadlo, udělat tam z nerezi spirálu a zatopit v ní ohněm. Třeba jako zde

Pokud by si k ohřevu chtěl použít elektřinu, tak pokud nádrž nebude uzavřená a odizolovaná tak ti to el. tepelná tělesa pro ohřev vody v elektrokotli neutáhnou jističe které máš na baráku, jelikož bude průběžně docházet ochlazování díky venkovnímu prostředí a velkému množství vody. Můj děda tomu říkal "topení Pánu Bohu do oken". Pokud si budeš chtít tuto srandu dopřát, tak jedině ohřát vodu mimo plastovou nádrž v brutaru či nějakém kotli jak už jsem psal dříve ale i s tím budeš mít problém pokud budeš trvat na 1000 litrech, jelikož potřebuješ ohřát cca jednu třetinu množství vody k bodu varu, tak aby v nádrži byla trochu teplá voda. Proto sauna funguje přesně obráceně, v zatepleném domku vyvineš potřebnou teplotu a jdeš se schladit ven. Také je možnost někde v elektrárně koupit cisternu teplé odpadní vody a tu vypustit do nádrže. Když jsem jezdil před rokem s fekálem 90 tak jsem pro ni jezdil do teplárny nebo do elektrárny. V elektrárně byla levná jelikož jsem ji nabíral u chladících věží a měla kolem 40 stupňů v teplárně drahá jelikož byla zbavená minerálů a 90 stupňů teplá.:-)