Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak ohřát 1000 litrů vody?

Zdravím všechny,
mám takový dotaz.
Na zahradě přes léto používáme takovou káď, která má 1000 l a bezvadně poslouží ke schlazení.
Nemáte někdo tip, jak těch 1000l v zimě ohřát, aby si tam člověk mohl vlézt v mrazu?

Děkuji

Jste troubové.
Já se neptám na hygienu a ani na další pitomosti. Ptal jsem se, jak ohřát kubík vody.
Předpokládám, že mi odpovídají nějací zhýčkanci z města. Toto opravdu ne.
Jako malý kluk jsem klidně pil vodu z kaluže. Vsadím se o co chcete, že kdyby to udělalo Vaše dítě, tak s ním jedete raději do nemocnice.
Něco jako styk se škodlivými látkami, bacily, špínou, viry atdd. To Vám nic neříká? Aby se s tím organismus dostal do styku a vytvořil si protilátky?
Nedivte se, že jste pořád nemocní a ještě k tomu na antibiotikách. Pak kňučíte, že nefungují.

Něco jako styk se škodlivými látkami, bacily, špínou, viry atdd. To Vám nic neříká? Aby se s tím organismus dostal do styku a vytvořil si protilátky?
Nedivte se, že jste pořád nemocní a ještě k tomu na antibiotikách.

Omyl pane. Viry jsou to, na co si tělo tvoří protilátky. Antibiotika užíváme při napadení bakteriema, nikoli virama a to je přesně to, co podceňujete. Na bakterie si vaše tělo žádné protilátky vytvořit nedokáže. Dostane-li se bakterie do studené vody, nic nehrozí, nedokáže se rozmnožit. Dostane-li se bakterie do vody ohřívané Sluncem, pravděpodobně ji sluneční záření zabije. Dostane-li se do ohřáté vody na 40 stupňů nějakýma kamnama, začne se tam rozmnožovat a v nejlepším případě vám po koupeli naskáče vyrážka. Takže hygienu při zimní venkovní koupeli nepodceňovat.

Ke koupacím sudům se prodávají venkovní kamna, asi jediné rozumné při dnešních cenách. Kutil si to i vyrobí sám, nakonec už to tu někdo zmiňoval.

On tam používá měděné trubky, kde je daleko lepší přenos tepla. Například měděné trubky, které se používají v zásobnících kde dochází k ohřevu vody pomocí slunečních kolektorů mají z vnějšku "takovou harmoniku", aby docházelo k co nejlepšímu přenosu tepla. Další věcí je že měď budeš mít daleko dříve ohřátou než litinu. A tou podstatnou věcí je, že to používá v létě kdy si vodu přihřívá o několik málo stupňů a ne jako tazatel, který musí ohřát vodu o několik desítek stupňů. Ještě by mě zajímalo, na kolik ta měděná trubkovnice vyjde peněz.:-)

Je to úsměvné, ale když jsem sedoval jakýsi pořad o sběratelích starožitností, tak tam byla plechová vana u ní zvenku připevněná nádoba typu gril na ohřev a k tomu byla i ruční pumpovací sprcha.
Byla to vana pro důstojníky britské armády z 19. století.

Pokud nenapíšeš z jakého materiálu je káď tak se blbě radí. Pokud je kovová tak už tu obrázek máš a pokud je plastová tak záleží na tom jaké máš možnosti např. zda tam máš elektřinu zda ti je jedno kolik to bude stát peněz, zda to budeš ohřívat opakovaně a v jakém cyklu. V podstatě pokud lidé potřebují ohřát větší množství vody v primitivních podmínkách při zabijačkách tak používají brutar nebo kotle na dřevo či uhlí.

Bude to plastová 1000 l kulatá bečka. V létě by složila jako taková zchlazovací káď. Říkal jsem si, že vy zimě bych to sem tam rozehřál a se ženou se tam uložil. Nic víc.
Ale otázka je, jak to rozehřát?
Ještě mě napadlo, udělat tam z nerezi spirálu a zatopit v ní ohněm. Třeba jako zde

To co honis je teplosmenna plocha a ucinnost. Spirala bude mit prd. Kdyz uz, dal bych ji alespon do barelu, tim se to trochu zlepsi. Videl jsem i nejaky chladice z auta v obraceny roli - byl horizontalne, pod nim se topilo a tekla skrz nej voda. Bez vody to asi dlouho neda, ale realizovatelny by to mohlo byt za par kacek.

Pro jednorazovou akci to jde i brutarem, co 3/4 hodiny nalozit drivi, vodu vypustit do kade a zase nakyblovat plny brutar, ohrival jsem takhle 700l virivku pro sranda akci na silvestra. Rano jsem zacal topit a na pulnoc to byla parada.

Nejlevnejsi krbovky s vymenikem 12kW stoji na heurece 13500 - nebude to nakonec nejlevnejsi reseni?

Pokud by si k ohřevu chtěl použít elektřinu, tak pokud nádrž nebude uzavřená a odizolovaná tak ti to el. tepelná tělesa pro ohřev vody v elektrokotli neutáhnou jističe které máš na baráku, jelikož bude průběžně docházet ochlazování díky venkovnímu prostředí a velkému množství vody. Můj děda tomu říkal "topení Pánu Bohu do oken". Pokud si budeš chtít tuto srandu dopřát, tak jedině ohřát vodu mimo plastovou nádrž v brutaru či nějakém kotli jak už jsem psal dříve ale i s tím budeš mít problém pokud budeš trvat na 1000 litrech, jelikož potřebuješ ohřát cca jednu třetinu množství vody k bodu varu, tak aby v nádrži byla trochu teplá voda. Proto sauna funguje přesně obráceně, v zatepleném domku vyvineš potřebnou teplotu a jdeš se schladit ven. Také je možnost někde v elektrárně koupit cisternu teplé odpadní vody a tu vypustit do nádrže. Když jsem jezdil před rokem s fekálem 90 tak jsem pro ni jezdil do teplárny nebo do elektrárny. V elektrárně byla levná jelikož jsem ji nabíral u chladících věží a měla kolem 40 stupňů v teplárně drahá jelikož byla zbavená minerálů a 90 stupňů teplá.:-)

Prodávají se kamna pro hot tub, to je přesně ono. Jsou to vlastně normální kamna s vestavěným výměníkem, který samotíží ohřívá vodu v malém zásobníku, ze kterého se to bere čerpadlem do toho sudu. Ta kupovaná stojí nesmysl, protože je to zrovna móda, ale nic na tom není, jestli umíš svařovat tak si je úplně v pohodě uděláš.