Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Fungují jen dva programy TV

Zdravím,využívám f.Skylink.Přestaly mi fungovat programy kromě dvou.Všechny možnosti,které mi doporučil operátor selhaly,technici nepracují.Zbývá mi zkontrolovat připojení svodu k satelitní anténě.
Otázka,je možné,aby špatné napojení k anténě způsobilo výpadek jen NĚKTERÝCH programů?Antenní svod je jeden.

Kontrolní otázka, nezapomněl jsi včas zaplatit? :-)
Jako varování nejprve vypnou skoro všechno a nechají jen Českou TV.
Pokud nedostanou platbu, vypnou zbytek.
Pokud je tohle v pořádku, zkus vypnout sat. přijímač vytažením ze zásuvky, počkej několik minut a zapni.
Pak zvol ČT1 a nech běžet tak půl hodiny. Je možné, že si dekodér načte znovu kódy.
Mně se stalo něco podobného a takto se to srovnalo.
Někdy se to stane i po delším nepoužívání přijímače.

Proč tajíš informace, když chceš poradit?! Jaké dva programy ti fungují? Jaký máš satelitní přijímač? Jakou parabolu a konvertor?

Nejsou ty dva programy náhodou některé z těchto?
ČT 24 HD, Noe HD, Regionální televize a hudební stanice Óčko, Óčko Star, Šlágr 1, Šlágr 2, Relax a Rebel

To jsou totiž programy, které nevyužívají žádné šifrování a k jejich příjmu nejsou potřeba žádné karty (tzv. FTA, free to air).

Děkuji,ale na MOU OTÁZKU,kterou jsi asi nepochopil tyto údaje nejsou potřeba,pokud by byly ,NETAJIL bych je,to si myslíš, úmyslně tajím informace abych se NEDOČKAL ODPOVĚDI?
Ptal jsem se na to,zda ŠPATNÝ SPOJ SVODU u antény může omezit jen některé kanály,NE NA TO co mám dělat,když mi některé kanály nejdou
Opravdu nechápu to ponižující "tajíš"proč takhle útočíš.Ježek hifi pochopil a jasně odpověděl.Šly mi Seznam a Joj family,za den se přidal ČT 1 a ČT 24.

Je problém vyřešen, nebo stále trvá?
Jinak, špatné propojení kabelem by asi způsobilo nefunkci ant. konvertoru. Jde tudy napájení a přepínání polarizace, případně signál DiSeqC.
--- Jak došlo k přerušení příjmu? Dřív to šlo a pak naráz ne?
--- Jaké je tam právě počasí? Pokud sněží vlhký sníh, nebo se tvoří námraza, nalepí se sníh na konvertor, nebo to omrzne. To stačí na omezení příjmu, někdy přes to projdou nejsilnější programy. --- Nemají všechny stejnou sílu signálu. To by napovídalo, že některé přes den naběhly. Pokud ano, spraví se to pokud to odtaje.

Zdravím a děkuji,otázku jsem před časem označil jako vyřešenou.Důvodem byla,jak správně předpokládáte,trocha ledu ve spodní části antény,nemyslel jsem si,že tak malá váha může ovlivnit polohu antény.Také mě mátlo,že ty dva hrající programy měly silný signál a ty ostatní skoro nulový.Stejně jsem se ve svém věku bál lézt na štít a shánět dlouhý žebřík.Buď je slabý držák,to v dnešní době bývá,nebo je poloha na hranici a stačí velmi málo.Po změně počasí je vše jako dříve, příště dám na bidlo horkovzdušnou pistoli.
Moc děkuji za váš zájem a ochotu.