Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektrická zásuvka s vlastní wifi?

Běžně jsou v prodeji el. zásuvky, co se připojí na domácí wifi síť a dají se ovládat.

Potřeboval bych nějakou el. zásuvku, aby šla konfigurovat - ve smyslu nastavit časy sepnutí a vypnutí - z mobilu tak, že zásuvka je v místech mimo dosahu jakékoli wifi sítě. Existuje zásuvka, která by měla v sobě wifi AP tak, aby se k wifi síti vytvořené zásuvkou dalo připojit a zásuvku konfigurovat?

Věděli byste o něčem?

Četl jsem dotaz asi 3x, než jsem pochopil, co vlastně (asi) chceš. O ničem takovým ale bohužel nevím.

Buď klasickou spínací zásuvku, která nepotřebuje wifi nebo chytrou wifi zásuvku, která zase ale neumí fungovat bez wifi sítě.

Doma používám tuto zásuvku:
https://www.czc.cz/tp-link-tapo-p110-chytra-zasuvka/322332/produkt

V Lidlu teď mají akci na wifi zásuvky:
https://www.lidl.cz/p/ledvance-wifi-zasuvka-3-kusy/p100356984
https://www.lidl.cz/p/ledvance-wifi-zasuvkova-lista-s-usb/p100356862

Zásuvka má v létě spínat čerpadlo, co přivádí teplou vodu ohřátou od sluníčka v černých hadicích do bazénu; čerpadlo stačí spustit na cca 1 minutu, v intervalu řekněme po hodině.

No a zásuvka bude na zahradě, kde už není v dosahu domácí wifi síť, ale chtělo by to zásuvku, která půjde programovat přes mobil; technologií BLE to asi nepůjde, takže wifi.

Jak psal

No a zásuvka bude na zahradě, kde už není v dosahu domácí wifi síť,

Tak jsem myslel, že kdyby zásuvku měl v domě v dosahu wifi, mohl by kdykoliv (a odkudkoliv) upravit čas, zkontrolovat jestli je zapnutá, atd...

Jinam by přece stačily obyčejné spínačky (digitální nebo mechanické), pokud by mu stačilo jen jednorázově naprogramovat - tak k čemu wifi?

Je to nějaký zamotaný. :-) Honza Fiala psal, že to má být jednorázové naprogramování a pak zapomenout.

Neumím si představit, jak by to dálkově "ručně" spínal podle sluníčka - u bazénu sluníčko svítit nemusí, o kilometr vedle může.... To by byl teda vhodnější asi nějaký termostat....

Jsou mechanicky nastavitelný zásuvky, ale ty mají v intervalu hodiny 5 mech. kontaktů k nastavení, tj. minim. interval je 12 minut. Pro zmíněný použití stačí sepnutí tak 1 minutu.

Ideálně tu hledanou zásuvku přes wifi a mobil naprogramovat a nechat tak, v případě potřeby ji zase přeprogramovat.

Díky všem za ochotu.

Dej tam třeba tohle čidlo a můžeš spínat rovnou čerpadlo. Podobné mám na vytápění skleníku při nebezpečí nočních mrazů. Přesnost 0,1°C. Prostě čidlo píchneš do hadice, při třeba 50°C zapne a při 20°C okamžitě vypne. Když dáš do bazénu ještě hladinový plovák proti přetečení, nemusíš se o to starat třeba týden. A taky to bude výkonnější, protože nemusíš třeba spínat až po hodině, když se v létě ohřeje ta voda za kratší dobu.

Mechanický zásuvky maji 4 kolíčky na hodinu, takže časový element je 15 minut. Ale jsou i elektronické, kde se nastavuje po minutách v týdenním programu (ručně, tlačitkama, je to dost blbárna). A také existujou intervalové spínače, tam se nastaví doby sepnutí a vypnutí.
Poslední možností by bylo vzít arduino, modul wifi, modul RTC (není nutný, ale je to jednodušší, než si hodiny počítat sám), a nějké to relé (taky se prodává hotové) a zbastlit si něco sám. Pak je to možné ovládat libovolným způsobem, s wifi nemám zkušenost, ale mělo by to být stejné jako LAN, kde mě překvapilo, jak se s počítačem snadno domluví ať to připojím v domácí síti kamkoliv, wifi by mělo být stejné, to je jen jiný nosič.

Narazil jsem na zásuvky Sonoff, konkrétně starší model S20 obsahuje uvnitř ESP8266 a dá se naprogramovat; článek v češtině: Vlastní Arduino kód pro ovládání chytré zásuvky Sonoff S20 s ESP8266

Zásuvku Sonoff S20 řídí populární a známý čip ESP8266 - ten najdete ve všech levných zařízeních.
Přeprogramování je velmi jednoduché, výrobce nebrání přeprogramování - třeba zamčená paměť pro nahrání, nedostupné programovací konektory atd.

Po otevření zásuvky (3 křížové šrouby) se před vámi otevře jednoduchý plošňák rozdělený na 2 části - silová, napájecí se spínacím relé a druhá ovládací s ESP8266.
Na té ovládací je čip ESP8266, externí paměť, stabilizátor a nějaké další smetí jako kondíky, rezistory.
A také tam najdete místo pro konektor se čtyřmi dírami s roztečí 2.54 mm. To je programovací konektor, kam musíte přivést 3.3V, GND, TX a RX.

Pokud jsem něco nepřehlídl, mělo by to být co hledám.