Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou autonabíječka - inteligentní, funkční

Zdravím,

sháním nějakou inteligentní nabíječku, jak je dneska módní, protože mě nebaví hlídat trafo. Protože je jich nepřeberné množství a všelijaké čínské bazmeky se honosí na první pohled přesvědčivými údaji, že zrovna ta konkrétní je nejlepší ze všech, tak se ptám zde, protože fakt nevím.

Mám šidítko Black&Decker BDV090, ale v životě to nezabije úplně. Poznám to hned, jak rychle točí startér...

Nejezdím furt, nepotřebuji nabíjet furt, ale takhle v zimě sem tam.

Nemáte někdo osobní zkušenost s nějakým kouskem za rozumnou pořizovací cenu (tu vidím tak okolo 1000 korunek, jestli to stačí)?

Mám nabíječku z Lidlu. Nevím, jak je dobrá, ale nabíjí spolehlivě a má tam i polohu pro nabíjení navíc do mrazu.
https://www.lidl.cz/p/ultimate-speed-nabijecka-autobaterii-ulgd-5-0-a1/p100315312 tu teď nemají, mám starší typ bez displeje
ale mají https://www.lidl.cz/p/ultimate-speed-nabijecka-autobaterii-uldg-10-a1/p100356349 za 999 Kč, tak se do limitu vejdeš. Ale kdyžtak vzít něco levného k tomu, nad 1000 Kč je doprava zdarma.

Proč šmejd? Co konkrétně je na té z lidlu špatně?
A otevírat špunty na baterce? Co je to za blbost? Dneska 99% baterié špunty na dolívání nemá - jsou bezúdržbové. A špunty se otevíraly dříve při nabíjení klasickou trafo nabíječkou. Od toho je tohle inteligentní nabíječka, která baterii nepřebíjí a tudíž není potřeba otevírat špunty :-p

Zkoušel jste nabít totálně prázdnou,myslím nízké napětí a neznámé kvality baterii?Ten pán na videu je pokustón,dělám podobné věci,jen však né tak za draho.Ty kondenzátory nenabíjí,jen je použil jako zdroj k ošálení nabíječky ohledně načtení voltáže pro sepnutí.Vlastním povícero chytrých nabíječek a také nechtějí nabíjet při hodně nízkém napětí.Není třeba předražené superkondenzátory,ale zařadím paralelně další nabitou baterii na pár minut,stačí malá kapacita,tu pak odpojím.Mám to odzkoušeno hlavně u li-ionek.
Když pokus s funkčností nabíječky,tak s baterií kterou po nabití změřím a ukáži výsledek,nabíjet se dá každá mrtvá baterie pokud není ve zkratu.Jako solárník mám několik odstavených baterií,mají skoro třináct voltů i po roce,ale nemají kapacitu.
A ten podvod s desulfátorem je něco,také ho vlastním,desulfatace je dlouhodobý proces na několik dní,nikoli lživě na nabití jedním cyklem za pár hodin.Je to jen komerční tah pro hloupé lidi,výsledek nula.:-)

Tak pánové už se mě dvakrát stalo, že mě aku kleslo i na 11.75V to když jsem nechal svítit světla, a co si myslíte co na to Ctek? Nabil to jak nic, a aku je jak nová, po dvou dnech měřím napětí 13V na aku v autě. Dobrá ne..... Tak a to by mě zajímalo co dokáže ten Lidl krám. Jo jinak mám i Ctek mxs 10. A ten opravdu není stejný.

A pokud se zeptáte proč, mám v autě někde zkrat a nefugují zadní světla a pípák rozsvícených světel.