Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jistič u trafa a invertoru.

Zdravím.Mám starou trafosvářečku a váhám před koupí invertoru.Mám hlavní jistič 16A a trafo mi ho shodí při zapnutí.Chápu správně funkci invertoru,když si myslím,že u něj nebude při zapnutí ten proudový náraz?Tedy že udávaný příkon je potřeba v závislosti na průměru elektrody a pokud budu vařit slabší, unese to i slabší jistič?Tedy nebude problém při zapnutí? Děkuji za radu.

Invertor je v podstate spinany zdroj a nic vic. Proud po zapnuti je dan velikosti kondenzatoru na vstupu. Bezne to ten jistic B16 vydrzi a normalne se na nich svaruje. Pokud by nevydrzel, bude chyba spis v tom jistici a vymenit jistic zase takova dalsi investice neni.

EDIT: Spis tak premyslim, hlavni jistic 16A... cim jsou pak jisteny okruhy, aby byla zajistena selektivita jisteni?

Děkuji, termín spínaný zdroj mi jako laikovi nic neříká,ale jsem rád za názor.
K té selektivitě,mám malý starý domek,žádné zbytečné chrániče,které vybavují při kýchnutí a když jsem si před pár minutami přečetl článek o selektivitě a našel jsem tam tuto větu:" Takže nemá význam bádat nad vzájemnou selektivitou jističů s různými vypínacími charakteristikami, protože se vždy jedná o poměrně malé rozsahy proudů, ale prakticky nikdy se nedosáhne plné selektivity."a další, nebudu stejně jako doteď, o nějaké selektivitě dumat.

Jestli to chápu, tak jemu vypadne hlavní jistič.
Má trafo 400V, takže jistič 3fázový.
Invertor je na 220 nebo na tři fáze?
Pár jsem jich viděl a byly na 220V a jistič 16A.
Když má hlavní jistič 16A, tak bych čekal, že zásuvkový rozvod bude mít slabší jističe.
Možná melu kraviny, tak mne když tak opravte.