Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dlouho může běžet vysavač? Vysoušení podlahy a stěny.

Proč se ptám? Protože chci vysušit díru v zemi kde je Anhydrit a nasaklo to vodou.
Díra není hluboká ale potřebuji vědět jak dlouho mohu nechat v díře strcenou hadici od vysavače aby tam cpal vzduch, který kolem trubky vysavače se bude vracet zase zpátky. Alias cirkuluje směrem ven.

Vysavač je karcher wd3

Nic jiného mě nenapadlo.
A nemohu to víc otevřít protože všude kolem je podlahové vytápění, podlaha a zdi.

Jak lépe vůbec vysuším takovou díru?
Když tam budu cpát vzduch nebo ten vzduch odsavat ?
Stěny ytong podlaha Anhydrit.
Podlahu pod kachlickama jsem vysušil. Ty byli venku. Ale pod zdi to bylo mokré protože to šlo kolem trubky dolů.

[url]https://ibb.co/rk4Mbns
https://ibb.co/xj6V1P4
https://ibb.co/ZLwHB8b
https://ibb.co/fD52Yw7
https://ibb.co/ZMNsvm4[/url]

Z mého hlediska to nebude fungovat,ten vháněný vzduch nemá výstup,tudíž foukáte do slepého otvoru.Vždy musí být nějaký tunel kde proudí vzduch a unáší vlhkost,nebo chladí něco,který vyúsťuje někde ven.Jako bývalý údržbář v zemědělství vím jedno.Seno se v senících dosouší tak,že jsou pod ním rošty a tam se vhání vzduch,vyúsťují ven do prostoru na druhé straně,jinak by vzduch neproudil.Obilí podobně,zase roura obalená pytlovinou,tou se žene vzduch,který vyúsťuje na druhé straně.Toto by šlo řešit děrovanou krkačkou s výstupem na druhé straně.Do ní hnát vzduch který by otvory unášel vlhkost z prostoru,tu tam však nemáte,není důvod.Tu vyseknutou díru bych nechal nějaký čas otevřenou a pustit podlahovku,ono to časem vyschne.Hlavně u toho větrat,aby vlhkost měla kam odejít.:-)

V zadání autor píše, že tu díru nemůže udělat větší a že ten vzduch nafouká do konce té díry a tou dírou to kolem hadice půjde ven do (výrazně větší) místnosti.

Protože se s dírou už nic moc nedá dělat, tak je nejlepší z dostupných způsobů tu hadici do ní strčit tak, aby končíla alespoň svůj poloměr (raději průměr) nade dnem a byla buď uprostřed, nebo aspoň naproti místu s největší zásobou vlhkosti. (Čili hlavně ji tam nenarvat na doraz.)

Kdyby se se podařila rozšířit aspoň na 1.5 (a ještě raději na víc než 1.74) násobek průměru hadice (nebo i víc), tak tím líp, každý centimetr se počítá (a víc cm je výrazně lepší, než pravidelnější tvar).

Tyhle vysavače mají motor chlazený nasávaným vzduchem (vzduch prochází motorem), takže bych řekl, že nebezpečí přehřátí nehrozí. Spíš půjde o životnost uhlíků, ale podle mě by to pár set hodin vydržet mělo.

V celém objektu je vzduchotechnika právě na vysoušení. Foukal a vysaval jsem to týden v kuse. Nikde na dotek už žádná vlhkost není. Podlahové topení také jelo. Předpokládám že to není 100% protože nelze zjistit jak daleko vlhkost vstoupila. Ovšem kam jsme dosáhli tam to bylo vysušeno. Pozítří se bude zase dělat hydroizolace a obkladat. Kdyby se to objevilo znovu hold se udělá mřížka na zeď, z venku sauny, ať vlhkost uniká z podlahy směrem od sauny a postavil by se před ní odvlhčovač vždy přes večer, až do doby kdy by z něj nic neteklo.

Obávám se, že silikagel nebude příliš účinný. Provětrávání teplým vzduchem je násobně rychlejší, do silikagelu se ta vlhkost dostává jen difúzí, to je spíš taková laboratorní metoda. Jinak sušit silikagel v troubě je zbytečně zdlouhavé, mikrovlnka je mnohem rychlejší :-)