Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pozor na rychlovarné konvice (a podobné spotřebiče).

V noci nás rušilo ze spaní občasné cvakání z kuchyně. Ráno jsem si chtěl vařit snídani, rychlovarná konvice byla teplá, voda v ní vyvařená.
Zřejmě přestal vypínat vypínač, topná spirála topila, akorát ji vypínal kontakt proti přehřátí (to bylo to cvakání).
Konvici dopřejeme lehké spočinutí v kontejneru na tříděný odpad (už si to zasloužila, má toho odpracováno dost) a novou konvici co si ještě dnes pořídíme budeme dávat na kontaktní desku jen když budeme něco ohřívat.
Ještě že ten kontakt proti přehřátí fungoval.
:-(

V noci nás rušilo ze spaní občasné cvakání z kuchyně.

Chceš mi tvrdit že se zapínala a vypínala sama?
Neznám takovou, třeba existuje, ale pokud by mě rušilo něco ve spaní co není úplně běžné, tak se jdu na tó podívat.

Už dřív jsem si všimnul, když jsem uvařil vodu a všechnu jsem ji hned vylil, tak v konvici něco cvaklo a pak nešla zapnout dokud v ní zase něco necvaklo. Vysvětloval jsem si to tím, že když jsem vylil všechnu vřelou vodu, topná spirála se ještě nestačila ochladit, od ní se zahřál kontakt proti přehřátí, vypnul se a zapnul až zase všechno vychladlo.
Tak to se asi stalo u mé konvice když se nevypnul kontakt co se má vypnout a zůstat vypnutý, když se voda v konvici začne vařit.
Nebo jak to tam je.

Když mi někdo radil, že se varná konvice pokud se nepoužívá má odstavit, tak jsem to jedním uchem pustil dovnitř a druhý ven. Ale teď jsem se přesvědčil, že je to dobrá rada a dávám ji dál.
:beer:

Od chvíle, kdy jsem na praxi na SŠ vyndaval vrták z vrtačky, která neměla bezpečnostní pojistku a dala se do pohybu zmáčknutím jediného tlačítka, pod proudem, nikdy nezapomenu vrtačku nejprve vytáhnout ze zásuvky než začnu vyměňovat vrták. ;-)

S tím, že někdo odkládáte rychlovarnou konvici zpět na elektrickou podložku, ikdyž nejdete vařit vodu, jste mě ale dostali, nenapadlo by mě, že to někdo může dělat. Tím jsem zase pochopil, proč jeden hasič, kterého znám, tak nadává na rychlovarné konvice. :-)