Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obklad na umakartu

Zdravim,
rekonstruuju kuchyn a dnes jsem vysekal stary obklad asi z umakartu. Drzel tam jak pribity. Obklad byl lepeny nejakou zlutou hmotou, netusite nahodou o co slo? Fotku prikladam.
Povrch je dost hladky, takze jej natru adheznim mustkem a pouziju flexibilni lepidlo. To by mohlo dalsich 30 let vydrzet, ne? Na takovy povrch jsem jeste obklad nelepil.
Diky
Honza

Pro flexi lepidlo nevadí hladká plocha, případně zdrsnit šmirglem nebo rozbruskou udělat drážky. Že flexi lepidlo superfest drží na všem, poznáš na montérkách i na zednické lžíci. Určitě to lepidlo drží samo líp než všechny adhezní můstky. BTW Jaký je rozdíl mezi adhezním můstkem a penetrací? :-D

Z návodu Knauff:

(...) V podstatě rozlišujeme dva druhy penetrací. Hloubkovou, která je charakteristická velmi malou molekulou polymeru (≤ 0,05 μm) a je schopna se vsáknout do savého, případně nesoudržného, podkladu a zpevnit jej, a povrchovou penetraci s většími molekulami (≥ 0,15 μm), které zůstávají na povrchu – říkáme tomu adhezní můstek. (...)

Nějaký "Chalupář" o tom ví prd.