Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odrazy interiéru auta do čelního skla

Ahoj, mám pár dnů vyměněné přední sklo v Octavii III. řady, rv 2018.
Zatím jsem jezdil jen za tmy, ale nemohl jsem si nevšimnout, že se mi nějak odráží vnitřek kabiny do skla. Především obložení A-sloupků a otvory na ofuk okna. Myslel jsem, že je to jen v mojí hlavě a že se to prostě při průjezdu osvětlenými obcemi umocňuje.
Jenže dnes jsem jel ještě za dne, zatažená obloha, a ty odrazy tam byly pořád. Začíná mě to docela iritovat, nejsem si vědom toho, že u původního skla bych tohle soustavně vídal a vnímal.

Je tohle normální jev, kvalitní sklo a dobře provedená výměna? Nebo jsem paranoidní? Neumím si představit jet delší cestu, podvědomě mě to rozptyluje při jízdě. Nehledě na to, že z pohledu řidiče se u sloupku spolujezdce láme světlo jak v dveřním kukátku.
::) :i: :-/
Fotky z pohledu řidiče přikládám.tQyhRvvTzAfI
Ještě dodám, že značka autoskla je AGC.

To sklo je od výroby ..Čisté,velmi lesklé a hladké . "zafuní" a tím zmizí i lesk a odraz? Ano..Po čase se na něm vytvoří něco jako prach s vlhkostí .Ten silný odlesk by se měl zmenšit . Poznáš i na zrcadle ,když ho přetřeš bílým ubrouskem ..je téměř černý .Po kvalitním vyčištění je odlesk lepší ..viz- paraboly světel .

šmejdi ti vymenili vrstvené sklo niekde dlhodobo uskladnené z pivničných, zatopených, vlhkých priestoroch, do ktorej medzisklennej "žuvačkovej" lepenej vrstvy je naťahaná vlhkosť, ktorá sa nerovnomerne rosí v tejto vrstve. Reklamácia, výmena skla, oprava opalizácie nie je možná.

Jev, kterému se v podstatě nedá zabránit. Každá hladká lesklá plocha odráží světlo a funguje jako zrcadlo.
Sklo, nebo třeba voda, odrazí jen část a část proniká. Proto není odraz tak úplný jako třeba u kovu.
Přesto však je. Vnímání odrazu záleží na světelných podmínkách uvnitř a venku.
Největší problém vzniká, při bílé, nebo větlé úpravě interiéru. (z toho důvodu bych světlou palubku nechtěl). Pokud je černá, je problém nejmenší, ale pokud lesklá, i tak je vidět. Ideální by byla matná černá. Je zajímavé, že někomu to vůbec nevadí a někomu více. Já mám palubku černou a přesto to někdy vnímám. Jak si toho jednou člověk všimne, už to vidí furt.
Podobné to bude u tazatele. Dříve si ani nemusel všimnout. Ale po výměně okna člověk automaticky hledá, či je vše v pořádku a zaměří se. A tím si toho snadno všimne a už to vnímá furt.
Jevu navíc nahrává hodně položený úhel skla, takže odráží právě osvícenou plochu palubovky.
Snížit odrazivost skla nelze, snížila by se průhlednost. Buď si zvyknout, nebo použít polarizační brýle, ty odraz odfiltrují.

Nehledejte vinu ve skle. Po výměně skla montážníci vyčistili palubku a okolí skla čisticím sprejem. Je to lesklé svinstvo většinou se silikonem a odrazy v okně jsou najednou mnohonásobně silnější. Nelze to umýt, jen počkat až proběhne degradace a jemné zaprášení palubky. Taky mi to udělali, přímo před očima, nestačil jsem to zarazit.