Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zadní brzdy Peugeot 407

Zdravím, chtěl bych požádat o radu. Chci vyměnit kotouče a destičky na zadní nápravě. Nevím ale, jak funguje ruční brzda. Mám ji nechat dole? Aby se mi podařilo zatlačit pístek. Ví někdo, jak se to dělá? Díky

Takže dávám report, objednal jsem si přípravek na zatlačení pístků, na čemž jsem shořel při prvním pokusu. Začal jsem dělat druhou stranu. Brzdy v naprosto dezolátním stavu. Když jsem sundal kolo, odhalil jsem brzd. disc v tak rezavém a ojetém stavu, že jsem to ještě neviděl. Horní šroub třmenu jsem povolil jen se sikovkama Knipex Cobra a spodní ani s nima. Musel jsem odříznout bruskou. A nejlepší - na vnitřní straně byla totálně zkorodovaná destička, na které bylo asi 2mm brzdného media. A to nejlepší - z vnější stany nebyla VŮBEC ŽÁDNÁ!!!
Myslím, že ten třmen tímto dostal tak zahulit, že jsem neměl nejmenší šanci ten pístek dostat dovnitř. Měl jsem ho i vyndaný, očistil jsem ho, ale zatlačit nešel ani klíčem nasazeným na přípravku. Takže už mám objednané nové třmeny a držáky třmenů a barvu ve spreji, kotouče, destičky už mám.
Chtěl bych se ale zeptat, až budu odstraňovat starý třmen, jak je to s tou ručkou, stačí, když bude jen "dole". Nebo se musí rozebrat i celej středovej panel a povolit to lanko? Díky za rady.