Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čím srovnat betonové základy na skleník?

Zdravím,
udělal jsem základ na skleník ze ztraceného bednění a bohužel mi to na pár místech ujelo a základ není úplně rovný.
Celková vodorovina je OK, ale jsou tam jakoby "vlny" - třeba 1 kus ztrac. bednění je o 1 cm níž než okolní, nebo 1 kus bednění není vodorovně.
Máte tip, čím to srovnat? Je možné použít např. flexibilní lepidlo,i s ohledem na podmínky - voda, mráz, zátěž cca 30 kg/m2 ?
Pokud je flex. lepidlo ok, je pak jedno, které použiju, nebo se ještě nějak různá lepidla liší?
Ještě jsem přemýšlel o vypěnění PU pěnou a zatmelením, ale to se mi moc nezamlouvá.
Díky za rady.

Jaký skleník - klasický skleněný, hmotnost cca 300 kg, délka základů cca 10 m.
Základy tam jsou: 10 cm beton s roxorama, na tom 2 řady ztraceného bednění, každé řadě vodorovně roxory a v každé tvárnici 2 svislé roxory. Základy koukají 10 cm nad terén.
Takže - lepidlo ano nebo ne, případně proč ne a jak tedy jinak?
Díky.

Dobrý den,loni jsem opravoval starý plot z roku 1938,stříšky již vymleté od vody a mrazu,umyl jsem je tlakovou myčkou,napenetroval a natáhl betonem v odkazu.Nyní jsou stejné k nepoznání jako nové které jsem vyrobil z betonu v šabloně,ten můj rozměr nejde sehnat.Natažená vrstva drží OK.Stejnou cestou bych srovnal i zmíněné ztracené bednění.:-)

https://www.obi.cz/bitumenove-tekute-izolace/den-braven-finalni-opravna-sterka-na-beton-5-kg/p/4111787

Však ta pěna by nebyla vystavena slunečnímu záření.

Moc si nedovedu představit, jak by ta spára mezi skleníkem a základem nebyla vystavena slunci. Lepidlo je na lepení dlažek, držme se staré poctivé malty s cementem. IMHO lepidlo je dražsí a nemá pevnost cementové malty a má určité omezení v síle vrstvy (nechce se mi teď hledat, kolik). Prostě koupit instantní maltu a hodit do ní 1:4 cement.

Je možné použít např. flexibilní lepidlo,

Jestli myslíš lepidlo na dlažbu, tak v žádném případě.
Nesnese vlhko a mráz.
Jednou jsem s ním zkusmo udělal venkovní potěr a oloupalo se to jak marcipán z dortu.

Podle toho, co jsi měl.

No, v záchvatu kutilské nezralosti jsem to použil flexi lepidlo tuším od webra jako finální potěr.
Pak jsem to po zimně oloupal a použil cosi z té firmy co mají názvy jako spravbeton a podobně. To už drží.

Znát značku a výrobce skleníku radilo by se líp.

Základ skleníku(předpokládám nějaký ohýbaný profil) vyrovnat na připravený základ, vypodložit 5mm (nejužší místa) a podbetonovat.
Při podbetonování musí být základ hodně namočený, přidávaný beton kvalitější a řídký pro dobré spojení.
Zároveň vytvořit spád pro odtok vody