Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čím srovnat betonové základy na skleník?

Zdravím,
udělal jsem základ na skleník ze ztraceného bednění a bohužel mi to na pár místech ujelo a základ není úplně rovný.
Celková vodorovina je OK, ale jsou tam jakoby "vlny" - třeba 1 kus ztrac. bednění je o 1 cm níž než okolní, nebo 1 kus bednění není vodorovně.
Máte tip, čím to srovnat? Je možné použít např. flexibilní lepidlo,i s ohledem na podmínky - voda, mráz, zátěž cca 30 kg/m2 ?
Pokud je flex. lepidlo ok, je pak jedno, které použiju, nebo se ještě nějak různá lepidla liší?
Ještě jsem přemýšlel o vypěnění PU pěnou a zatmelením, ale to se mi moc nezamlouvá.
Díky za rady.

Je možné použít např. flexibilní lepidlo,

Jestli myslíš lepidlo na dlažbu, tak v žádném případě.
Nesnese vlhko a mráz.
Jednou jsem s ním zkusmo udělal venkovní potěr a oloupalo se to jak marcipán z dortu.

Podle toho, co jsi měl.

No, v záchvatu kutilské nezralosti jsem to použil flexi lepidlo tuším od webra jako finální potěr.
Pak jsem to po zimně oloupal a použil cosi z té firmy co mají názvy jako spravbeton a podobně. To už drží.

Znát značku a výrobce skleníku radilo by se líp.

Základ skleníku(předpokládám nějaký ohýbaný profil) vyrovnat na připravený základ, vypodložit 5mm (nejužší místa) a podbetonovat.
Při podbetonování musí být základ hodně namočený, přidávaný beton kvalitější a řídký pro dobré spojení.
Zároveň vytvořit spád pro odtok vody