Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení kamen ke komínu

Zdravím všechny,
budu kupovat kamna Thorma Kerpen AT černá (https://www.hornbach.cz/p/kamna-thorma-kerpen-at-cerna/7940614/), která mají průměr kouřovodu 120 mm. Připojovat je budu ke komínu, který má ale průměr kouřovodu 150 mm. Bude třeba tedy použít redukci. Jen nenvím, zda se redukce dává hned ke kamnům, pak se vede 150 mm trubka ke komínu. Nebo se od kamen táhne 120 mm trubka a až těsně u připojení na komín se zredukuje na 150 mm. A nebo je ještě jedna varianta, že to je úplně jedno :-).
Děkuji za rady a zkušenosti.

Děkuji všem za snahu. Konečně jsem se dovolal i do firmy co dělala komín a vše s nimi konzultoval. Podle jejich vyjádření, je úplně jedno, kde se redukce připojí. Používají se oba způsoby u sopouchu komínu i u kamen. Tedy c je správně. :-)