Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení kamen ke komínu

Zdravím všechny,
budu kupovat kamna Thorma Kerpen AT černá (https://www.hornbach.cz/p/kamna-thorma-kerpen-at-cerna/7940614/), která mají průměr kouřovodu 120 mm. Připojovat je budu ke komínu, který má ale průměr kouřovodu 150 mm. Bude třeba tedy použít redukci. Jen nenvím, zda se redukce dává hned ke kamnům, pak se vede 150 mm trubka ke komínu. Nebo se od kamen táhne 120 mm trubka a až těsně u připojení na komín se zredukuje na 150 mm. A nebo je ještě jedna varianta, že to je úplně jedno :-).
Děkuji za rady a zkušenosti.

Patrně k tomu došel tak, že dle normy je dnes minimální průměr komínu 150mm, ale kamna se dělají i s menšími průměry.
Redukce se dává až do zděře, mám to přesně takhle. Akorát mě to připojil kominík s vystavením příslušných dokladů, protože v budoucnu, kdyby se náhodou něco stalo, by mohlo (nejen) pojišťovně vadit, že spotřebič nebyl odborně připojen.

Udělej to až ke komínu ve 120. U vstupu do komína pokud tam už máš 150 zděř tak kolem 120 roury namotej několik závitů izolační šňůry (dřív se používala azbestová) tak aby to bylo utěsněné. Cestou to neredukuj, redukce jsou drahé a po 2 letech ti bude k ničemu.

Děkuji všem za snahu. Konečně jsem se dovolal i do firmy co dělala komín a vše s nimi konzultoval. Podle jejich vyjádření, je úplně jedno, kde se redukce připojí. Používají se oba způsoby u sopouchu komínu i u kamen. Tedy c je správně. :-)