Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabijacka na telefon s QC

Vie niekto ako ma fungovat system QC?
Mam dve nabijacky, obidve cina.
Pripojim telefon, nabijaju najprv 5v, po par sekundach sa prepne na 9v . . . to je OK. Ale . . .
Ale jedna, ak pocas nabijania odomknem telefon , tak zacne nabijat len na 5V, druha si drzi 9V aj pocas prace s telefonom.
Ktore je spravne, kde je chyba? Okrem toho , ze cina :-)

Musi sa to nejak dozvediet, ked jedna zostane na 9V a druha sa prepne na 5V . . .
Len ma tak zaujimalo, na zaklade coho sa to prepina, ked telefon je ten isty, meni sa nabijacka . . . nabijacka nevie ze som odomkol telefon, ale telefon musi dat nejake avizo nabijacke, a kazda zareaguje inac . . . je mozne ze da pokyn "prepni na 5V" a jedna to ignoruje :-)

Nabijecka se to dozvi od telefonu. Nabijecka nema kameru a nehlida telefo, zda zapnes displej.
Pochop, ze QC je protokol, kdy spolu zarizeni komunikuji. Kdyz telefon posle informace, nabijecka se podle toho zaridi.

Ptedstav si to nejak takto:
Pripojis telefon, nabijecka zacne se standardnim 5V a nejakym malym proudem
Nabijecka se zepta, zda muze poslat vic, telefon odpovi
Nabijecka se zepta, zda telefon zvladne 9V, telefon odpovi, ze ano
Pak uz se domlouvaji dal, treba pri dosazeni urcite urovne nabijeni telefon rekne nabijecce, aby se prepla zpet na 5V. Pripadne to same, kdyz se zahreje baterie nebo cely telefon