Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nosnost Komody

Dobrý den,

Rád bych si zařídil menší Paludárium [terárium s menší vodní plochou] o rozměrech 60x30x40.
Ideálně bych jej chtěl umístit na komodu v obývacím pokoji konkrétně tuto: https://jysk.cz/ulozne-prostory/komody/komoda-tapdrup-3-zasuvky-dub

Mám ale obavy aby komoda palu unesla. Myslíte, že je dobrý nápad palu na komodu umístit, nebo ji bude potřeba nějak zpevnit, případně jak?

Děkuji moc

Vzhledem k tomu, že spodní podélná základna terária je samonosná, tak se váha terária bude přenášet hlavně na boky terária. A vzhledem k tomu, že boky terária jsou pouze 5 cm od bočních stěn komody, tak se váha bude přenášet hlavně na tyto. A zde určitě nehrozí, že by to ta dřevotříska "na stojato" neunesla. A průhyb přední strany podle mne rovněž nehrozí, vzhledem ke vzdálenosti pouhých 5 cm od krajů komody.