Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spadává nezatížený jistič

Dobrý den, začal mi spadávat jistič na světla v jednom pokoji, tři světla, tři sady spínačů, u tří dveří, po nahození, vše normálně svítí, všechny
spínače fingují, po vypnutí světel vše ok, a pak , někdy za hodinu, někdy za dvě, se jistič vyhodí... bez zátěže, a vypne i hlavní jistič, až,
u elektroměru,.. stáří domu 15 let, jinak samozřejmě budu volat elektrikáře, ale kdyby se třeba jednalo o závadu na spínači, jsem schopen
si vyměnit sám, děkuji za info,

Týmto děkuji všem za rady, nakonec jsem na radu souseda (dělalo mu to před několika lety také)
vyndal veškeré spínače, vyfoukal (některé zezadu samá pavučina a i cosi jako mrtvý pavouci) dal spínače zpět, pořádně dotáhl,
no a už více jak 9 hodin...OK, dříve max do dvou hodin jistič vypadl... zatím ok, ale nechám udělat revizi, jsem u EONu více jak
10 let, tak prý zadarmo........jak píše KAREL04