Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký pořídit koaxiální kabel?

Dobrý den,
měl bych dotaz. Jsem v lokalitě s bídným televizním signálem. Anténář mi říkal, že mám velice špatný koax kabel. Prý si mám sehnat ten nejlepší, že s tímto typem kabel strašně tratím na kvalitě.
Můžete mi poradit, který mám shánět? Kabel bude od antény k televizi asi 15 metrů. U antény bude rozbočka na 2 TV.
Díky

Pokud to anténář říká protože ten kabel viděl (a ne jen, že chce prodat), tak asi ví, o čem mluví.
Já třeba udělal opačnou zkušenost, poté co jsem nahradil starý zelený ošuntělý koax na třech místech nastavovaný, novým z jednodo kusu, tak klesla síla signálu, míval jsem 90% a mám 80%, kvaita signálu zůstala víceméně na 100%.
15 metrů neni tolik, to se prodává i s koncovkama hotové, teda pokud to je potřeba (rozhodně bych koupil hotový kabel).

No to bude tím nastavováním, jinak za toho zelenáče dám ruku do ohně. To že byl nejlepší, to tenkrát televize Grundig 63 stereo ten byl totální prevít na kvalitu kabelu a to jak scart tak hlavně koaxiál.
Pokud si mu nedal to nejlepší hned to bylo poznat.

Dodám scart mám za rovných 1000Kč značka Profigold 12mm krásný modrý kabel na obou stranách ferit a zlacené kontakty.