Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký pořídit koaxiální kabel?

Dobrý den,
měl bych dotaz. Jsem v lokalitě s bídným televizním signálem. Anténář mi říkal, že mám velice špatný koax kabel. Prý si mám sehnat ten nejlepší, že s tímto typem kabel strašně tratím na kvalitě.
Můžete mi poradit, který mám shánět? Kabel bude od antény k televizi asi 15 metrů. U antény bude rozbočka na 2 TV.
Díky

Myslím, že 15 m koaxu není tak moc, aby to mělo tak velký vliv.
bílý koax se stíněním folií a řídkým opletem, co se běžně používá třeba k satelitu, by měl asi vyhovět a stojí málo. Myslím, že větší útlum, než kabel způsobí rozdělení na dvě TV.
Než shánět nějaký supr kabel, raději, když by byla potřeba, bych dal k anténě nějaký předzesilovač,
Který nahradí případné ztráty bez problémů.

Rozdeleni na dve TV ma z principu 3dB a v praxi tak o 1dB vic. Levny koax ma klidne i 18dB/100m, takze na 15m to neda, ale kazdy dB se pocita. Predzesilovac je problematicky - jako ano, principialne to reseni je, ale uplne obecne bych ho nedoporucoval, jejich aplikaci bych nechal na tech antenarich, kteri vi co delaji a eventualne to ofiltruji dle mistnich podminek.
IMHO ta vytka smerovala spis ke stavu stavajiciho kabelu, on nejakej 20 let starej kabel, na dvou mistech priskriplej a do jehoz penoveho dielektrika jiz davno vsakla voda je zoufalost s utlumem daleko presahujicim katalogovy hodnoty a pak se neni cemu divit, ze to nefunguje.

Dvojité stínění v terminologii obchodníků většinou znamená, že tam je kovová fólie (obvykle hliníková) opředená drátem. Takže to je pořád jednoduché stínění. Ale aspoň ta kovová fólie tvoří souvislý povlak, narozdíl od opředení, které bývá u současných kabelů dost řídké (třeba ve srovnání s ikonickým zeleným koaxiálem).
Jinak dvojité stínění by znamenalo, že kabel má dvě izolovaná stínění, jedno připojované na kostru na jedné a druhé na druhé straně (které na které je alchymie). Dělá se i trojité stínění. Nic takového na anténní svod neni potřeba.

Konektroy F jsou dobré (určitě bych se jim nebránil), pokud fungují, mám ve sbírce dost takových, co se i po dotažení viklají a podle mě nemají kontakt. Nakolik to vadí nevím, třeba je to jen můj dojem.

Pokud to anténář říká protože ten kabel viděl (a ne jen, že chce prodat), tak asi ví, o čem mluví.
Já třeba udělal opačnou zkušenost, poté co jsem nahradil starý zelený ošuntělý koax na třech místech nastavovaný, novým z jednodo kusu, tak klesla síla signálu, míval jsem 90% a mám 80%, kvaita signálu zůstala víceméně na 100%.
15 metrů neni tolik, to se prodává i s koncovkama hotové, teda pokud to je potřeba (rozhodně bych koupil hotový kabel).

No to bude tím nastavováním, jinak za toho zelenáče dám ruku do ohně. To že byl nejlepší, to tenkrát televize Grundig 63 stereo ten byl totální prevít na kvalitu kabelu a to jak scart tak hlavně koaxiál.
Pokud si mu nedal to nejlepší hned to bylo poznat.

Dodám scart mám za rovných 1000Kč značka Profigold 12mm krásný modrý kabel na obou stranách ferit a zlacené kontakty.

Záleží odkud jsi. Mě kdysi nic nefungovalo až prodavač firmy Omko mi udělal kabel i s konektorama. Na jednom konci konektor rovný a venkovní provedení. Na druhém konci konektor 90 st.
Jenže ta firma je známá v Brně. Dostupnost v jiných městech neznám. Zkus najít nějakou poblíž tebe a odchytit na prodejně technika který jezdí ven montovat.