Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadná elektronika regulace otáček - vrtačka METABO

Dobrý den. Mám poměrně starou ale jinak jako novou příklepovou vrtačku METABO BhE 6026 S.
Přestala zcela fungovat - odešla v ní elektronika (důkladně zalitá pryskyřicí) která již není k sehnání. Zkoušel jsem vyměnit triak BTB16-600BW ale je to beze změny.
Můžete prosím poradit co zkusit? Ještě jeden dotaz ... Co je to za součástku umístěnou na chladiči triaku? Tepelná pojistka?
Foto přikládám a děkuji za případnou radu

záleží, jak moc se s tym chceš pářit(vulgárně). Metabo je drahá hračka.

Pryskyřice se dá odrbat.
Zkoušečkou zkus, kaj až ide štrom. Zaměřil bych se na pojistku. Někde může být jen studený spoj, nebo uviklaný drátek. Drátek může být i zlomený uvnitř bužirky(ale to je malá pravděpodobnost).

Na obkosovačce jsem měl podobný mechanismus na spouštění a byl pokažený. Když jsem ho rozdělal, bylo to uvnitř rozbité, tak jsem vyměnil vypínač. V českém servisu za vypínač chtěli snad 300kč, v Číně na Aliexpressu to bylo kolem 50kč... Je třeba hledat něco jako switch/značka vrtačky.

A co kontakty v tom otočném knoflíku, nemohou být zanesené, nebo nedoléhácí?

A přívodní šňůra je ok? I tam může být přelomený kabel.