Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak udělat oválnou díru

Ahoj lidi, prosím o poradu. Potřebuji z kulaté díry 13mm udělat ovál, tak asi o 3-4 mm. Materiál je Fe pásek 3x30mm. A docela rád bych se vyhnul pilníku, protože jde o šestnáct děr. Poradíte mně někdo nejméně bolestnou metodu? Moc děkuji za pomoc. S.

No nevím ,jestli 16 děr kde se jedná o rozšíření o 3 až 4 mm je tak moc náročné aby jsi to nemohl ručně opracovat pilníkem ale budiž.Stojí za úvahu jak seš dílensky vybaven,pokud to chceš dělat sám.V tom případě do stopkové brusky si kup stopkovou frézku a ručně odfrézuješ potřebné mm.Nebo do vrtačky rotační pilník a pod.Výše doporučené rady jsou dostatečné.Za mě bych to prostě ručně vypiloval.