Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak udělat oválnou díru

Ahoj lidi, prosím o poradu. Potřebuji z kulaté díry 13mm udělat ovál, tak asi o 3-4 mm. Materiál je Fe pásek 3x30mm. A docela rád bych se vyhnul pilníku, protože jde o šestnáct děr. Poradíte mně někdo nejméně bolestnou metodu? Moc děkuji za pomoc. S.

Vyjiskřit, vyřezat vodním paprskem, plasmovým řezákem...
Ale asi nic z toho ani u výše řečeného tě nezajímá, protože si to zřejmě chceš udělat doma svépomocí, že?
Pak jediné, co mě napadá je asi fréza do vrtačky, udělat si pilníkem do pomocného odřezku šablonu a podle ní to 16x ojet. Když tu šablonu vždy přichytíš s nějakou podložkou, aby po šabloně jezdil hladký povrch frézy a budeš mít dostatečně pevnou ruku, tak by se to mohlo jakž takž podařit...

No nevím ,jestli 16 děr kde se jedná o rozšíření o 3 až 4 mm je tak moc náročné aby jsi to nemohl ručně opracovat pilníkem ale budiž.Stojí za úvahu jak seš dílensky vybaven,pokud to chceš dělat sám.V tom případě do stopkové brusky si kup stopkovou frézku a ručně odfrézuješ potřebné mm.Nebo do vrtačky rotační pilník a pod.Výše doporučené rady jsou dostatečné.Za mě bych to prostě ručně vypiloval.