Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevíte někdo o moštárně?

Ahoj lidi, moje otázka asi trochu vybočuje z technických porad, ale prosím, nevíte někdo o místě v Praze 5 nebo poblíž Slivence, Řeporyjí, Ořecha, kde bych si mohl namoštovat jablka? Ve Slivenci je letos zavřeno, pěkně nás vyšplouchli. Nevadí , když půjde o malou a soukromou moštárnu, i u někoho doma. Jablek je letos docela dost, sníst všechna se nedají, a nevydrží dlouho. Je škoda naházet je na kompost. Moc děkuji za případný kontakt. S.

V naší zahrádkářské osadě moštárna byla, možná ještě je. Ale pokud vím, už pěkných pár let se nemoštuje. Otcové zakladatelé zestárli a pomřeli, mladým se nechce. Ono mnohdy v zimě, jablečném marastu a v podstatě za hubičku obsluhovat moštovací stroje chce nadšence.
Když ti poradím, aby ses u vás zeptal v zahrádkářském svazu pokud tam nějaký máte, to jsi asi už udělal.
:-(

Slyšel jsem, že se od nás jezdí moštovat do Kácova (neni to zrovna blízko, ale nápis moštárna už v našem městě zmizel nedávno a předpokládám že moštárna samotná tam neni od revoluce), ale to je od Prahy docela daleko, a když si ještě představím, kde jsou Řeporyje a kde Kácov, tak ještě na špatnou světovou stranu.