Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak a čím ucpat myší díru v obtížně přístupném místě?

Zdravím,
dostávají se nám do komory v rodinném domě myši. Půjčenou endoskopickou kamerou jsem našel díru - bohužel je v rohu, kde máme rohový regál od země až ke stropu, první polici máme nad zemí ve výšce asi 10 cm a je široká 20 cm. Pod regálem na zemi je dlažba, ale není až přesně do rohu k díře, podlaha se před zdí trochu zvedá (asi o 2-3 cm). Samozřejmě mě jako první napadlo, nacpat tam beton, ale mám obavy, že se mi ho nepodaří dostat dostatečně hutný až k té díře. Máte nějaký nápad, jak a čím tu díru trvale ucpat bez nutnosti celý regál rozmontovat?

Sehnal bych si nějakou trubku, třeba ze staré garnyže, do ní stříknul trochu montážní pěny, pak trubku vsunul pod regálem až k otvoru a do druhé strany trubky fouknul - hubou nebo nějakým kompresorem... :-)
Otázkou je, jestli by myši pěnu neprožrali? V tom případě do pěny rozdrobit např. skleněné střepy nebo něco, co jim nechutná... Případně teda místo pěny použít rovnou ten beton, sádru, lepidlo na perlinkua podobně, co najdeš doma...

Mimochodem, z druhé strany té díry je co? Venkovní zeď? Nebo nějaká další místnost?

Jojo, to s těmi skleněnými střepy znám. Už jsme v uplynulých letech pár děr zadělávali, naštěstí vždy byly dobře přístupné, takže stačilo dát sádru s trochou cementu + ty střepy. Bohužel teď si udělaly díru v blbě přístupném místě, tak jsem potřeboval nějaký nápad.
Díky za rady, myslím že teď už si s tím nějak poradím.