Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Shelly 3EM (měřič spotřeby) nic neukazuje

Zdarec koupil jsem Shelly 3EM a neukazuje mi nic. Připojen zatím na 1 fázi, k ostatním se nedostanu.
V telefonu i na PC to jede, jde to nějak štelovat, jen hodnoty jsou furt nula. Tak nevím jestli to je na reklamaci, nebo je něco blbě zapojené. 8XpM

Změna nicneříkajícího předmětu, původně: Shelly 3EM (host)

loading...

... nebo je něco blbě zapojené.

To je nějaká hádanka?

Je to třífázový měřič, nemají teda být zapojeny všechny tři fáze?

Shelly 3EM se připojuje přes samostatný 3F jistič. Do hlavního modulu jsou přivedeny všechny 3 fáze (L) i nulový vodič (N). Tímto způsobem je modul napájen a zároveň měří velikost napětí.

Pro měření proudu musí být správně nasazené a zacvaknuté měřící sondy. Měřící sondy jsou docela velké a v plném rozvaděči dá jejich nasazení docela dost práce. Při nasazování měřících sond zkontrolujte jejich pozici. Na sondě je nakreslená šipka K -> L. Pokud nasadíte sondy obráceně, Shelly bude měřit zápornou spotřebu (tedy výrobu elektrické energie a její vracení zpět do sítě).

Při zapojování také dejte pozor, ať fáze, na které je umístěna sonda A vede také do svorky VA. Je to důležité pro výpočet spotřebovaného výkonu (P = U * I).

https://tatageek.blog/2021/10/25/mereni-spotreby-elektriny-pomoci-shelly-3em/

Napadá mě zkusit připojit na jinou fázi, třeba je to napájené jen z jedné fáze (do které jste se netrefil), případně na všechny fáze připojit tu jednu, byl by to případ extrémně degradované sítě, kde by bya jen netočivá složka napětí, ale měřicí přístroj by si měl i s takovou sítí poradit. Jen tak střílím od boku, nevím, jak jsou takové přístroje řešené, co mám zkušenosti s analyzátory sítě, ty mají napájení extra, takže tento problém odpadá.

Ještě zkouším vyhledat a v https://asset.conrad.com/media10/add/160267/c1/-/en/002246349ML00/manual-2246349-shelly-3em-elektromer-wi-fi.pdf je i jak to zapojit na jednu fázi, dokonce na dva způsoby.