Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bezpečnostní dveře

Zdar,

potřeboval bych se zeptat na cenu bezpečnostních dveří Bedex Standard 3, které budou jako vchodové do bytu.

Dostal jsem nabídku od firmy, u které jsme si v rodině nechávali už v minulosti dveře montovat a firma byla vždy solidní, ale tahle cena mi přijde hodně vysoká.
Opravdu se tak zdražilo nebo zdražili tak moc oni?

Bezpečnostní dveře Bedex Standard 3, šířka 80, včetně montáže a dopravy - 36.000 Kč
Zárubně Bedex včetně dopravy bez montáže - 7.000 Kč
Vložka EVVA EPSM 4. třída včetně montáže - 2.500 Kč

+ jsou tam nějaká stovkové položky typu kukátko a prážek, ty neřešim.

Ale ta cena za ty dveře a i zárubně, které nebudou montovat, protože mi staré zárubně odendá a nové nasadí řemeslník, se kterým rekonstruju celý byt, mi přijde dost vysoká. Pokud by tu byl nějaký zámečník, který má přehled nebo někdo, kdo si nechával dělat dveře v poslední době, co si o té ceně myslíte?

Cena je IMHO v relaci. Mám neprůstřelné, polovina neprůhledné neprůstřelné sklo, ze dvou půlek (půlka napevno, jde otevřít takovými zákolníky), bezpečnostní lígry, vložka Guard zevnitř s čudlíkem. Stály mne komplet 42 000 a nějaké drobné.

Já nakonec objednal ty polský Magnum, přeci jen o něco levnější a myslim, že by to mohlo být ok.

Akorát tu jezekhifi říkal, že ty zámky nic moc a ty doplatkový mají zbytečně drahý, tak teď váhám mezi těmato dvěma:

https://www.kareco.cz/produkty-cylindricka-vlozka-fab-1000u4bdns-35-45mm-5-klicu-detail-993

https://www.kareco.cz/produkty-cylindricka-vlozka-tokoz-pro-300-35-45-5-klicu-80mm-35-45-detail-821

První jsou bezpečnostní třída 4 a druhý 3, někdo říká, že stačí trojka, někdo, že nedobytná je jen čtyřka.

EVVA Guard je 36/46, originál je tam polská DELTA GB5 34/46. TOKOZ PRO 300 35/45 je stejná bezpečnostní třída jako Guard, údajně má být TOKOZ o něco lepší a FAB 1000U4BDNs 35/45 je vyšší bezpečnostní třída, co jsem zjišťoval, tak by snad měl být lepší. Ceny jsou podobné.

Dveře mají dva zámky, horní nechám DELTA GB5 a ten má zevnitř zamykací vrtulku, tudíž počítám, že když budu doma, budu zamykat jen ten horní.

Jasně jsem psal ber Tokoz PRO 300 35/45 a máš 100% kvalitní zámek co nikdo doposud nepokořil, kdežto Fab 1000 byl překonán jak nic.
A ještě ušetříš.

Stručně: všechny cylindrické vložky co mají klasické stavítka se dají překonat jak nic. Ale Tokoz pro 300/400 ti jediní překonat bez použití opravdu hrubé síly a nářadí nejdou.
Tak jinak už ne. Ber v potaz že i zámky za 6000Kč s podobným systémem byly překonány, jen ne Tokoz pro 300/400 a to proto, že to má kovovou naváděcí lištu (pro klíč) a to je ta dokonalost která brání v otočení ocelových lamel, to znamená, že je to fakt nejlepší systém zámku na světe.

Jo tady je Tokoz pro 300 https://www.youtube.com/watch?v=ap4oyv0uC_w&t=8s
Jo a tady další test https://www.youtube.com/watch?v=qlRAhpaCIdY

PASTOREK ZR10: výměna palce vložky za ozubené kolečko s deseti zuby nutné pro některé zadlabací zámky. TATO POLOŽKA JE MOŹNÁ POUZE V KOMBINACI S PŘESTAVBOU NA KNOFLÍK
PŘESTAVBA NA KNOFLÍK: trvalá změna uvedení strany cylindrické vložky na olivu. Standardně dodáváme se stříbrnou olivou bez pojistky. Požadavek na olivu s pojistkou, či jinou barvu olivy specifikujte na konci objednávky v poznámce

TOKOZ PRO - PASTOREK ZR10
► 10 ZUBÝ PASTOREK MÍST PALCE VLOŽKY PRO NAPŘÍKLAD ZÁMKY MULTLOCK
► !! LZE POUŽÍT POUZE V KOMBINACI S KNOFLÍKOVOU VLOŽKOU !!
238 Kč
TOKOZ - PŘÍPLATEK KNOFLÍK NA STRANĚ 35 mm
250 Kč
TOKOZ - PŘÍPLATEK KNOFLÍK NA STRANĚ 45 mm
250 Kč

Takže potřebuju ZR10 + KNOFLÍK, ale nemám nejmenší tušení, na kterou stranu knoflík objednat?

Od dodavatele nemáme díl ozubeného kolečka, který by šel osadit do běžné vložky, ale pouze ozubené kolečko, které pasuje do vložky s knoflíkem.
Pokud nechcete vložku s knoflíkem, je potřeba vybírat z jiných produktů (například FAB, Multlock, EVVA)

Takže buď s knoflíkem nebo něco jiného. Šel bych teda do knoflíku, snad to problém nebude.

Podle mě jednoduše to kup bez kolečka a knoflíku, a dej to jak jsem ti soukromě psal nějakému kvalitnímu zámečníkovy at ti to nechá předělat palec na kolečko ZR 10 a hotovo.
Kecáme už dost dlouho o jedné vložce, a zatím si ju mohl mět doma a dávno upravenou!

Edit: nebo sem ti nabízel už upravený Tokoz pro 300 v rozměru 35/40 který tam pasuje taky, akorát blbě drží vnitní krytka vložky. A ty nic!

Jsem napsal na HTdveře, jestli neni problem, že tam půjde TOKOZ PRO 300 35/45 + ZR10 + knoflík na vnitřní straně a jestli je opravdu vnitřní strana ta delší strana s 45 mm. Jestli odpoví, že to tam jde, tak si to objednám u Kareco takhle. Objednávat to zvlášť, shánět zámečníka, to je další ztráta času a navíc jsem zjistil, že Kareco má obchod kousek od práce, tudíž úplně nejednodušší si to koupit u nich.

Jo ještě dodám sem opis pod hodnocením HT dveří Magnum, po které jsem pojal přesvětšení, že jejich vložky jsou na nic.

klara.kadlecova 28.2.2020

Bezpečnostní dveře.. Dveře zámek Bohužel překonány bez poškození zámku a byt vykraden

thea.palmer19 25.7.2019

Naprd, vykradli nas behem 2 minut, bezpecnostni vlozky udajne tridy 3 ci 5 dle jejich webu ale jsou to obycenjne vlozky ktere bumpingem otevre kdokoli. Na jejich webu tvrdi, ze odolne proti bumpingu. Bez kvalitnich magnetickych klicu nema smysl utracet za dvere. Bohuzel nam je nikso nenabidl a pri instalaci tvrdili, ze jsem jako v safu. Ted pojistovna ma problem neco vyplatit protoze dvere nebyly na prvni pohled poskozene.. Vse je lez. Mame 3 Magnum dvere a budeme menit na jine od profi firem s vlozkou ktera je bezpecnostni!! Vse je to jen podvod s polskym certifikatem a dvermi..

Tady je odpověd HT dveří

HT DVEŘE s.r.o. 19.8.2019

Dobrý den, chtěli jsme ověřit Váš případ, ale neevidujeme vás v našem systému. V případě že máte zájem o reklamaci vyplňte tento formulář https://www.htdvere.cz/zamecnici/servisni-a-reklamacni-formular/ , Jiří Vyklický, HT Dveře s.r.o., jednatel

Takže co si mám myslet že...proto jsem to řešil hned co odešly montážníci co mi je montovali.

https://najisto.centrum.cz/3117438/ht-dvere-sro/hodnoceni/

Možná jsem to nenapsal přesně, mám na mysli utočníka. Ten pokud má speciální otočné zařízení, kterým se dá celkem snadno otočit právě tím drahým zámkem (škoda že nevím jak se jmenuje)
Kdežto Tokoz pro tam to takhle logicky fungovat nebude, protože aby se to dalo odemknout musí být zasunutý klíč až na doraz, protože jinak to nejde.
Konkuren má jen ocelové disky jak Tokoz, ale to je vše.

HTDveře hotové, dnes mi to nainstalovali. Parádní, jezekhifi tímto ještě jednou děkuji za dobrý tip.

Akorát jsem tam nechal původní polské zámky DELTA GB5. Důvod je ten, že se protáhla rekonstrukce bytu a klíče jsem dal řemeslníkům. TOKOZ si teda budu muset nahodit po dokončení rekonstrukce sám, tak když tak sem potom hodim ještě dotaz, jak předělat na těch dveřích vložku. :-)

Dobojováno. :-)

Boj to byl, protože jsem to sice v klidu díky tvému návodu i s obrázky sundal a vyndal původní vložku, ale po té když jsem nandal TOKOZ, tak to bylo těžké klíčem otočit. Koukal jsem na původní vložku a na pastorku docela dost vazelíny a já to měl suché. Takže jsem to znovu rozebral a napastoval vazelínou. Zase složil.
Problém: nešel vytáhnout klíč, když se zamklo. Nevim, co jsem udělal špatně, ale nešlo to. Takže opět jsem to rozložil a složil znovu tentokrát jsem to ozkoušel před nasazením krytek a bylo to v pohodě.
Takže úspěch.

Nicméně stejně je otočení zámku takové trochu na sílu, což u polského masivnějšího klíče nebylo. Chybu jsem určitě nikde neudělal. Možná se to musí trochu ochodit a asi to cinknu WéDéčkem.

Díky moc.

Ahoj,

zanedlouho mě nainstalují nové vchodové dveře od HT a chtěl bych se ujistit ohledně vložek......původně jsem chtěl mít stejný klíč jak pro dva byty. Objednal jsem tedy Garrisona a v klasickém rozměru 30/35 a osadil s nima všechny vložky doma. Teď koukám, že dveře od HT mají rozměry

Horní vložka 34/46 s přehazovačem

Spodní vložka 34/46 10 zubů ozubené kolečko

Takže tím padá můj záměr mít vše stejné, protože Garrison nedělá rozměr 35/45. Čímž jsem se dostal na tuto diskusi a tak mě napadlo to tedy oddělit a každý byt udělat na jiný klíč a využít vaše zkušenosti s TOKOZem.

A teď otázka......spodní zámek tedy bude Cylindrická vložka TOKOZ PRO 300 35+45 5 klíčů + TOKOZ PRO - PASTOREK ZR10 a jaký bude ten horní? Nahoře je tedy rozměr stejný, ale již není potřeba ozubené kolečko, ale pouze klasický jeden přehazovač, je to tak? A vnitřní strana je ta 45mm kdybych se náhodou rozhodl pro olivu, nebo ta 35mm? A poslední věc.....půjde klíč zasunout do štěrbiny, když není plochý?

díky

Dobrý den, nevíte, prosím, kolik zubů má kolečko na vložce zámku Delta GB5 o které tady diskutujete ohledně její výměny za kvalitnější zámek (dveře Magnum 56K)?
Díval jsem se na možnou variantu TOKOZ PRO 300 35/45 a tam uvádějí že jejich zámek za příplatek osadí ozubeným kolečkem (pastorkem) s 10 zuby. Tak aby mi ten TOKOZ pasoval.
Moc děkuji za odpověď.
kA