Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr antény

Zdravím, jakou anténu by jste volili na příjem TV signalu. Jedna se o anténu na stitovou zeď a jedna se o obec Stara Lysa

Dekuji

Je potřeba vědět, jak jsi daleko od vysílače, jaký je okolní terén, atd... Vše najdeš na webu https://www.mapavysilacu.cz
Dále je rozhodující, kolik bude připojeno zařízení (nějaké rozbočovače)?, jaká je kvalita a stav koaxiálních kabelů, atd...

Máš dvě možnosti - buď směrovou anténu nebo síto. Hlavně nekupuj žádné pokojové antény nebo zázračné antény ve tvaru žraločí ploutve nebo kosmického disku z Teleshopingu.

Nejlepší je možnost anténu někde půjčit a vyzkoušet. Taky se podívej po střechách sousedů, co používají oni a zeptej se jich na zkušenosti (spokojenost).

Náhodou, mám disk (kolega bydlí nedaleko), uvnitř je drátová smyčka, což umožňuje příjem obojí polarizace a má výkonný zesilovač a nemůžu si na tu anténu stěžovat. Mám ji ale připevněnou u střechy a pokud možno namířenou na Cukrák. Myslím, že tazatel má Cukrák asi 50 km docela přímou viditelností, nejsou v cestě žádné hory, tak by mu to taky mohlo fungovat. Tady je problém, že půlka streamů vysílá horizontální polarizací a druhá vertikální, tak podle toho anténu.

jj, funguje to skvele, nez ti nekdo pobliz zavysila... Coby radioamater muzu vypravet. Blbe se vysvetluje, ze ja vysilam kvalitni signal a nehodlam s tim prestat, ale chyba je v tom predzesilovaci s mizernou intermodulacni odolnosti. A protoze je to zavreny, neda se do toho ani strcit jednoduchy filtr, ktery by to normalne vyresil.

To je samozřejmě problém předzesilovače, ne antény. Také vysílám a mám vysílací anténu kousek a nedělá mi to problémy. Záleží taky, jak máš čistý signál a jestli tam nemáš hromadu harmonik, co pak vlezou všude. Taky na čem vysíláš. Na dvoumetru víc hrozí zarušení než na kraťasech. A jestli máš jen CB, tak to je kapitola sama pro sebe. Jak máš jistotu kvalitního signálu? Ten talíř je slepený, jde se do toho vloupat.