Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spalovací toaleta

Jedná se o tohleto:

https://www.koupelny-sen.cz/separett-cindi-family

Nemá tu s tím někdo zkušenost?

Vážně o tom přemýšlím, protože budu na chalupě řešit vodu a kanalizaci a pravděpodobně bych si tam musel postavit čističku případně nový septik. Tohle by bylo levnější řešení, kanalizaci bych mohl nechat tak jak je, teda na splašky a WC bych řešil tím spalováním. Akorát nerozumím tomu odvodu vzduchu, jestli by se k tomu musel postavit komin nebo jak to řešit.

Když se dívám na ty ceny - https://www.srovnanicen.cz/q/spalovaci%20TOALETA/ - to je vevntř pozlacený a v sedátku jsou diamanty? :-?
Zkušenosti česky třeba zde - https://www.caravan24.cz/infusions/forum/viewthread.php?thread_id=39389&pid=279165:
Více informací (taky v CZ) třeba zde - https://www.camperlife.cz/jde-to-i-bez-chemie-wc-cinderella-po-vas-necha-jen-popel/:

Pro provoz spalovací toalety jsou potřeba tři věci:
* Přívod 12 V
* Přívod plynu (propan-butan nebo čistý propan)
* Sáčky na exkrementy (jednorázové, vloží se do toalety před jejím použitím)
* Při dodatečné instalaci je nutné udělat vstup spalovacího vzduchu (zboku nebo v podlaze) a komínek pro výfukové plyny (na střeše). Výrobce dodává kompletní instalační sadu.

Děkuju, ale ani na těch odkazech moc info není.

Jsou dva typy:

1. 12V plus propan-butan
2. 230V ~ 10A

Zajímali by mě praktické zkušenosti z obou typů. Dá se říct, že ty pouze elektrické jsou levnější, ale bude tam dražší provoz.

Vybudování eko čističky vody stojí cca 100.000 Kč, přispívá na to výraznou částkou EU, ale žádost musí podat obec, což se u nás nestane. Máme v provozním řádu zakázáno do odpadu vypouštět chemické záchody, i tu chemii je potřeba separovat a asi to místní vodohospodářská firma neumí. Když to sečtu, tak pokud použiju na mytí nádobí eko prostředky, tak můžu dřez vypouštět přímo do kanalizace bez žádných dalších opatření. Vana, umyvadlo s běžným mytím obyvatel domácnosti se vůbec neřeší, takže když bych WC pořešil spalováním, tak nemám dál co řešit. Pro mou situaci je teda investice okolo 100.000 stále výhodná.

O tom, že se šedé vody můžou vypuštět do kanalizace existuje nějaký dokument? Je to dešťová kanalizace? Pokud je to splašková, proč do ní nejde vypouštět splašky?
A čistička za 100 tis. je docela dost, když bráchu stála půlku.

Našel jsem si co je šedá voda a ano, provozní řád to takto definuje.

Je to kanalizace. Pochopil jsem to tak, že umí čistit jen něco, zbytek musí vyčistit uživatele a vypustit to tak, aby to vyhovovalo tomu, co požadují.