Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada za kotel DOR-32

Dosloužil mi kotel DAKON DOR-32- prostě teče.Po 15 letech definitivně dosloužil.Firmu Dakon převzala firma BOSCH a kotle na pevná paliva přestala vyrábět.Prosím o sdělení -jakým kotlem/uvést výrobce/ uvedený kotel nahradit,aby ,,pasovaly" trubky/stávající/rozvody.
Děkuji za zaslané informace.

Sadu určitě pokud máš samotíž nekupuj, jen pokud by si měl nucený oběh. Průměr 1 1/4" a ta zahnutí nebudou při samotíži fungovat. Původní Dakon má vývody 3" a ty se za prvním kolenem od kotle redukují na menší průměr cca 2" a dále už záleží na topné soustavě a spádech. A proto jsem si to připravil tak, že původní otvory jsem zaslepil a vyvrtal nové o velikosti 2". Jinak toto není z mé hlavy, mám dva kamarády topenáře už v důchodu a už je to neživí, ale znalostí mají za 40 let topenařiny přehršel. Jo a ještě jedna věc, při použití sady ti to stejně nebude vycházet na výšku.

Průměr 1 1/4"

Před lety jsem nahradil DOR24 plynovým litinovým viadrusem vše samotíž.
Včera jsem se koukal na roury a z kotle jde podle mého odhadu 5/4 roura.
Eventuálně bych mohl pohledat papíry od kotle.
Tvrzení o montáži trubky o průměru 76mm hned za kotel a za prvním kolenem to redukovat, tak z toho mne vyvedl topenář při montáži.
Rovnou na kotli to stáhl na 2" a nic se nedělo.
Ten kus roury 76mm mi pořád leží v garáži.
Pro rejpaly: nebyl to žádný patlal živil se tím u OSP a po zdravotních problémech dělal projektanta vodo topo.

Z Dakonu vede 3" vývod, na kterém je navařena příruba s 6 či 8 otvory. Ke kotli se dodává protikus této příruby a jednoduší na práci je k tomu přivařit varné koleno o průměru 3" a do toho pak vsadit a přivařit trubku o průměru 2". Pozdější výměna za ten samý kotel je pak pouze o povolení 6 či 8 šroubů a ne znovu o sváření na kotli. Pokud to dělal jak popisuješ tak by si musel vždy při výměně za stejný kotel svařovat. Takhle pak svedeš výměnu kotle sám a jen většinou propilováváš otvory na přírubách pokud to drobet nesedí. Jinak to co tu píšu ale už neplatí jelikož tyto kotle se nevyrábějí, jen vysvětluji, že ten tvůj maník to nedělal komfortně pro případnou výměnu, kterou by zmákl zákazník bez autogenu.:-)