Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak (vy)čistit sendvičovač od spáleniny

Dostal jsem sendvičovač "Titanium Casserole Sendwitch Maker", jde o obecný, levný sendvičovač s "teflonovýma plochama".

Podle návodu jsem ho otřel, nechal chvilku vypálit a zase otřel, všechno OK.

Pak jsem na něj dal chleba, sýr, zeleninu, další chleba a upekl sendvič, OK, ale samozřejmě vytekl kus sýra a trochu šťávy ze zeleniny a připálili se na ten teflon.

Podle návodu jsem setřel vlhkým hadříkem, něco se umylo, něco připáleného zůstalo (fleky - tenká vrstva spálená na uhel). Nepomohlo ani namočení jarovou vodou a lehké mnutí hadříkem.

(Podobné připáleniny se mi dělají v emailové pánvičce, když smažím cibuli, dolů jdou neochotně drátěnkou. Tady nechci drátěnku používat, abych neodrhnul ten teflon.)

Co byste radili zkusit dál? Jak to děláte vy?

Hydroxid sodný. Ale bacha, jestli je ten sendvičovač z hliníku a ne z titanu, jak naznačuje název, tak to půjde i s tím hliníkem.

(a on z hliníku bude, ty řeči o titanu nelze brát vážně, už proto, že titan má malou tepelnou vodivost a na tohle se tudíž nehodí)